1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Milli Eğitim Bakanlığı 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Seçmeli Ders İşlemleri
Milli Eğitim Bakanlığı 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Seçmeli Ders İşlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Seçmeli Ders İşlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı İçin Ortaokul Öğrencilerinin Seçmeli Ders Tercih İşlemlerinin

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için ortaokul öğrencilerinin seçmeli ders tercih iş ve işlemlerinin, 20 Şubat 2015 tarihine kadar tamamlanması gerektiğine dair yazıyı İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için;

  • 5, 6, 7 ve 8. sınıflarını okuyacak olan öğrencilerin haftada toplam 6 saat,
  • İmam hatip ortaokullarının 5, 6 ve 7. sınıflarını okuyacak olan öğrenciler için haftada toplam 2 saat,
  • İmam hatip ortaokullarının 8. Sınıflarını okuyacak olan öğrenciler ise haftada toplam 1 saat seçmeli ders seçmeleri gerektiği belirtildi.

Seçmeli Derler için tüm okullarda en az 10 öğrenci aynı dersi seçmesi koşuluyla o dersi okutabileceği hatırlatılan yazıda okulda öğrencilerin seçtiği ders öğretmeni olmaması durumunda öğrenci ve velilerin başka derslere yönlendirme işlemi yapılamayacağı vurgulandı.

Eğer dersi olmayan öğretmen seçilmiş ise o ders için diğer okullardan maaş ya da ekders karşılığı öğretmen görevlendirilebileceği söylendi. Eğer yine de öğretmen bulunamazsa ücretli öğretmen arayışına girileceği vurgulandı.

Okul idarecilerinden öğrencilerin seçmeli ders tercih işlemlerinin 20 Şubat 2015 tarihine kadar tamamlanmasının istendiği yazıda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında kitap ihtiyaçlarının da belirlenmesi için gerekli önlemlerin alınması istendi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler