1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Nisan’da MEB’e Öğretmen Atama Sürprizi Artık Gelmeli

Nisan’da MEB’e Öğretmen Atama Sürprizi Artık Gelmeli

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ağustos Öğretmen Atamasını Etkilemeyecek Nisan Ataması Sürprizi Bekleniyor. Mymemur.com Ailesi Olarak Her gün Yanınızda Sesiniz Olacağız

A+A-

Sesiniz olduk ve atamalar gerçekleşene kadar hergün destekçiniz olacağız. NİSAN - AĞUSTOS atamaları ciddi sayılarda yapılmalıdır.

Atama ile ilgili diğer haberlerimiz. Atamalara sonsuz destek:

Son günlerde birçok yazlı ve görsel medya da Milli Eğitim Bakanlığı, 2015 milletvekilliği seçimleri sonrası 47 bin öğretmen ataması yapacağı yönünde bilgiler yer almaktadır. Her ne kadar Nabi Avcı Temmuz’dan sonraki emekli olan sayılarına göre belirlenecek dese de ve NİSAN ATAMASI BEKLEYENLER sürekli kapıları aşındırdığı için ve GENEL SEÇİMLERDEN dolayı bu ihtimal geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi yine sıcaklığını koruyor. Herkes AĞUSTOS atama sayısını etkilemeyecek bir sürpriz bekliyor.

Kritik puanla atanamayanlar için NİSAN,  yeni girecekler için AĞUSTOS’ta ciddi sayılarda Öğretmen ataması yapılmalıdır. Gelecek için sadece şart değil zorunluluktur.

2014 Eylül ayında 40 bin ve 2015 Şubat ayında da 15 bin öğretmen ataması sonucu MEB öğretmen ihtiyacını önemli ölçüde giderildiğini düşünüyor. Ancak birçok il ve ilçedeki  okullarda öğretmen açığı ücretli öğretmenler vasıtasıyla karşılandığı düşünüldüğünde Türkiye’de son derece aşırı şekilde öğretmen ihtiyacı olduğu aşikardır.

47 bin öğretmen ataması yapılacağı yönündeki haberleri de yalanlamayan ve bu tarz spekülatif açıklamaların seçim yatırımı olarak değerlendirilmemesi gerektiğinin altını çizen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, talebin TBMM'de kabul görmesi halinde MEB öğretmen alımı yapabileceğini açıkladı.

Ayrıca son zamanlarda MEB’in 4+4+4 eğitim sisteminden vazgeçeceği konuşulmaktadır. Böyle bir durumda tekrar 5+3 eğitim sistemine dönülecek olursa Milli Eğitim Bakanlığında özellikle Sınıf Öğretmeni açığı oluşacaktır. Çünkü 4+4+4 sistemine geçildiğinde Türkiye geneli yaklaşık 30 bin sınıf öğretmeni alan değişikliği ile orta ve liselere branş öğretmeni olarak atandı. 4+4+4 sisteminden vazgeçildiği takdirde MEB’de en az 30 bin sınıf öğretmenine ihtiyaç duyulacaktır.

Fakat MEB Bakanı Nabi Avcı bu sistemden dönüşün mümkün olmadığını söylemişti oysaki okullar ve öğretmenler öyle demiyor. Seçimin bitmesiyle eski sisteme dönüleceği tüm öğretmenlerin ortak fikri. Okullarda 5. Sınıfı ortaokulda okuyan öğrencilerin hazırbulunuşlukları son derece eksik olduğu açık.

Böyle bir durumda da atama bekleyen binlerce öğretmen Milli Eğitim Bakanlığında istihdam şansı bulacaktır.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler