1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Öğrencilere Özel Eğitim Yardımı Resmi Gazete

Öğrencilere Özel Eğitim Yardımı Resmi Gazete

Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile Öğrencilere Özel Eğitim Yardımı

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinde yapılan değişiklik 18 Kasım 2014 Tarihli Resmi gazetede Yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğin 11. Maddesinden sonra 11/A maddesi eklendi. Eklenen madde ile birlikte muhtaç olan öğrencilere  yıllık burs miktarının 5 katını geçmemek şartıyla 1 kere özel eğitim yardımı yapılabilecek.

YÖNETMELİK

Vakıflar Genel Müdürlüğünden:

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YÜKSEKÖĞRENİM BURS

YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 20/8/2013 tarihli ve 28741 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğine 10 uncu maddeden sonra gelmek üzere aşağıdaki 11/A maddesi eklenmiştir.

Özel eğitim yardımı

MADDE 11/A – (1) Bu Yönetmelik uyarınca verilen yıllık burs miktarının beş katını geçmemek kaydıyla muhtaç öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere özel eğitim yardımı yapılabilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Vakıflar Genel Müdürü yürütür.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler