1. HABERLER

  2. SORU & CEVAP

  3. Ortaöğretim Kpss Puanı Lisans Mezunu Kullanabilir Mi
Ortaöğretim Kpss Puanı Lisans Mezunu Kullanabilir Mi

Ortaöğretim Kpss Puanı Lisans Mezunu Kullanabilir Mi

Facebook Üzerinden Gelen Sorular Üzerinde Hazırlanan Yazımızda Adalet Bakanlığı Personel Alımlarında En Son Mezuniyet Düzeyine Lisans Seçilirse Ortaöğretim Puanım Yanar Mı ?

A+A-

Facebook Üzerinden Gelen Sorular Üzerinde Hazırlanan Yazımızda Adalet Bakanlığı Personel Alımlarında En Son Mezuniyet Düzeyine Lisans Seçilirse Ortaöğretim Puanım Yanar Mı ?

www.mymemur.com ailesi olarak bütün sorulara cevap verirken. Geneli ilgilendiren sorularda haber yapmaya devam etmekteyiz. Bu günlerde bir çok soru aynı nokta da buluşmakta sorular ve cevapları şöyle;

- Soru Şöyle: "sa admin kardeşim ben kpss ye ortaöğretim olarak girdim kpss başvuruları bittikten sonra tek ders sınavı açıldı ve mezun oldum.infaz koruma memurluğu na ve katiplığe başvuru yapacağım yalnız başvuru formunda en son bitirdiğin okulun adını soru yo başvurular başladığında ne yapmak gerekir puanım yanarmı yardimci olursanız çok sevinirim."

Kpss sınavı başvuru tarihinde mezuniyet düzeyiniz ortaöğretim olduğu için puanınız geçerlidir. Lisans düzeyinde mezun olmanıza rağmen henüz bu düzeyde bir sınav mezuniyet tarihinden sonra açılmadığı için ilgili kuruma ortaöğretim mezuniyet düzeyinden başvurmanız uygun olacaktır.

-Soru Şöyle: "iyi akşamlar bir şey soracağım..ben işletme lisans mezunuyum fakat p3 puanım 70 nin altında lise mezunu olarakta sınava girmiştim lise kpss puanım da 70 (2 yıl önceki puan) acaba ben lise mezunu puanımla başvuru yapablir miyim bilgi verebilir misiniz. adliye sınavı için."

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan Kamu Personeli Seçme Sınavı Kılavuzlarında yer alan bilgilere göre; en son mezuniyet düzeyinden girilen KPSS puanı 2 yıl geçerlidir. Yani lise düzeyinde girmiş olduğunuz Kpss puanınız geçerliliği sona ermiştir. Lisans düzeyinde aldığınız puan Adalet Bakanlığı alımlarında en az 70 puan şartı olduğu için başvuru şartlarını taşımadığınızdan mümkün değildir.

- Kpss başvuru tarihinde Lisans mezunu olmasına rağmen Önlisans düzeyinden Kpss sınavına girenlerin puanları geçersizdir.

- Kpss başvuru tarihinde Önlisans mezunu olmasına rağmen Lise düzeyinden Kpss sınavına girenlerin puanları geçersizdir.

- Kpss başvuru tarihinde lise mezunu olup bu düzeyde sınava girdikten sonra önlisans veya lisans düzeyinde mezun olanların puanları sınav tarihi itibari ile 2 yıl geçerliliğini korur.

- Kpss başvuru tarihinde önlisans mezunu olup bu düzeyde sınava girdikten sonra lisans düzeyinde mezun olanların puanları sınav tarihi itibari ile 2 yıl geçerliliğini korur.

Bir Alt Öğrenim Düzeyinden Kpss Sınavına Girenlerin Atamaları Yapılsa Dahi Atamanın İptal edileceğine dair madde şöyle; Koşullardan herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, KPSS’ye alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler