1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Pedagojik Formasyon Ön Kayıt için 13 Mayıs 2014 Son Gün.
Pedagojik Formasyon Ön Kayıt için 13 Mayıs 2014 Son Gün.

Pedagojik Formasyon Ön Kayıt için 13 Mayıs 2014 Son Gün.

Pedagojik Formasyon Ön Kayıt için 13 Mayıs 2014 Son Gün.

A+A-

Lisans öğrenimine devam ederken Pedagojik Formasyon almak isteyen öğrencilere yönelik ön kayıt için 13 Mayıs 2014 Salı günü son başvuru günü olacak. Bir çok Üniversite konu ile alakalı ön kayıt formu ve bölümleri yayınladı. Bizde sizlere Marmara Üniversitesi ön kayıt formunu, Pedagojik Formasyon şartlarını ve bölümleri paylaşıyoruz.

ÖN KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru Koşulları:

1. Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 20.02.2014 tarih ve 9 sayılı kararı ekinde yer alan alanlarda lisans eğitimi yapan öğrenciler başvurabilecektir. ( 9 Sayılı Karar için tıklayınız)

2. Programa başvuran öğrenciler, program açılan alanlar itibariyle eğitim-öğretimin niteliği göz önüne alınarak Üniversitemiz Senatosunca belirlenecek olan kriterler çerçevesinde yerleştirileceklerdir.

3. Anılan Esaslar’ın Dersler ve Programın süresi başlıklı 7.Maddesi gereği:

4. Hâlihazırda Son Sınıfta Olan Lisans Öğrencileri: Halen üniversitelerin son sınıfında, yani sekizinci dönemde bulunan ve ilgili lisans programlarına devam eden öğrencilerden programa kayıt yaptıracak olanlar için; 2013-2014 öğretim yılı yaz dönemi ve 2014-2015 öğretim yılı güz dönemi olmak üzere iki dönem halinde düzenlenecektir.

5. Halen Üçüncü Sınıf Öğrencileri: Halen üniversitelerin 3.(üçüncü) sınıfında, yani altıncı dönemde bulunan ve ilgili lisans programlarına kayıtlı olan öğrencilerden programa kayıt yaptıracak olanlar için; 2014-2015 öğretim yılı güz dönemi ve 2014-2015 öğretim yılı bahar dönemi olmak üzere iki dönem halinde düzenlenecektir.

6. Halen İkinci Sınıfta Olan Öğrenciler : Halen ilgili lisans programlarının ikinci sınıfında, yani dördüncü dönemde bulunan öğrenciler için açılacak  programlar, 2014-2015 öğretim yılı güz döneminde başlamak üzere dört dönem halinde düzenlenecektir.

7. Halen Birinci Sınıfta Olan Öğrenciler : Halen üniversitelerin birinci sınıfında, yani ikinci dönemde olup ilgili lisans programlarına devam eden öğrenciler için ise;  2014-2015 öğretim yılı güz döneminde başlamak üzere altı dönem halinde düzenlenecektir.8. Öğrenim ücreti: Anılan esasların 11.Maddesi gereği pedagojik formasyon sertifika programı ücreti ikinci öğretim ücretinin iki (2) katıdır. 2 eşit taksitte ödenecektir. (2013/2014 öğretim yılı formasyon ücreti: 2,054 TL dir.)

 


ATAMAYA ESAS OLAN ÖĞRETMENLİK ALANI    ATAMAYA ESAS OLAN ÖĞRETMENLİK ALANLARINA BAŞVURABİLECEK YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI     
Adalet    1.  Hukuk Fakültesi     
    2.  Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi    
    3.  Kamu Yönetimi    
Aile ve Tüketici Hizmetleri    1. Ev Ekonomisi Bölümü    
    2. Ev Ekonomisi Yüksek Okulu    
    3. Aile ve Tüketici Bilimleri    
Almanca    1.  Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü    
    2.  Mütercim - Tercümanlık Bölümü (Almanca)    
Arapça    1.  Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü    
Bahçecilik    1. Bitkisel Üretim    
    2. Bahçe Bitkileri    
    3. Bitki Koruma    
    4. Peyzaj    
    5. Peyzaj Mimarlığı    
    6. Biyoloji (Botanik)    
    7. Süs Bitkileri    
Bilişim Teknolojileri    1.  Bilgisayar Mühendisliği    
    2.  Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği    
    3.  Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği    
    4.  Matematik-Bilgisayar Bölümü    
    5.  İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri    
    6.  Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar  Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü    
    7.  Bilgi Teknolojileri    
    8. Yazılım Mühendisliği    
    9. Bilişim Sistemleri Mühendisliği    
    10. Elektronik ve  Bilgisayar Bölümü    
    11. Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü    
    12. Bilişim Sistemleri ve Teknolojisi    
    13. Bilgisayar Bilimleri    
Biyoloji    1.  Biyoloji Bölümü    
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri    1.  Biyomedikal Mühendisliği    
Coğrafya    1.  Coğrafya Bölümü    
Çince    1. Çin Dili ve Edebiyatı (Sinoloji)    
    2. Çince Mütercim Tercümanlık Bölümü    
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi    1. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü    
    1. Çocuk Gelişimi Bölümü    
Denizcilik    1.  Güverte Bölümü    
    2.  Deniz Ulaştırma İşletme  Mühendisliği    
    3.  Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği    
    4. Su Ürünleri Bölümü / Mühendisliği    
    5. Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği    
    6. Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği    
    7. Otomotiv Mühendisliği    
    8. Elektrik- Elektronik Mühendisliği    
    9. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği    
    10. Elektronik Mühendisliği    
    11. Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği    
    12. Su Ürünleri Bölümü/Mühendisliği    
    13. Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği    
    14. Su Ürünleri Fakültesi;    
         . Su Ürünleri Temel Bilimleri/Temel Bilimler    
         . Avlama ve İşleme Teknolojisi    
         . Su Ürünleri Avlama ve  İşleme Teknolojisi    
         . Avlama ve İşleme    
         . Yetiştiricilik    
         . Su Ürünleri Yetiştiriciliği    
    15. Balıkçılık Teknolojisi    
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi    1.  İlâhiyat Fakültesi    
    2. İlahiyat Bilimleri Fakültesi    
    3. Uluslar arası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi    
    4. Dini İlimler Fakültesi    
    5. İslami İlimler Fakültesi    
Eğlence Hizmetleri    1. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü    
    2. Drama    
    3. Turizm Animasyonu    
    4. Oyunculuk    
    5. Rekreasyon/Rekreasyon Yönetimi    
    6. Drama ve Oyunculuk    
    7. Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği    
El Sanatları Teknolojisi    1. El Sanatları Tasarımı ve Üretimi    
Elektrik-Elektronik Teknolojisi    1.  Elektrik Mühendisliği    
    2.  Elektrik-Elektronik Mühendisliği    
    3. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği    
    4. Elektronik Mühendisliği    
    5. Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği    
    6. Telekominikasyon Mühendisliği    
Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri    1. Mekatronik Mühendisliği    
    2. Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği    
    3. Kontrol Mühendisliği    
    4. Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği    
Felsefe    1.  Felsefe Bölümü (En az 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığını belgelendirenler)    
    2.  Sosyoloji Bölümü (En az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirenler)    
Fizik    1.  Fizik Bölümü    
    2.  Fizik Mühendisliği    
Fransızca    1.  Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü    
    2.  Mütercim - Tercümanlık Bölümü (Fransızca)    
Gazetecilik    1.  Gazetecilik    
    2.  Gazetecilik ve Halkla İlişkiler    
    3.  Televizyon Gazeteciliği    
    4.  Medya  İletişim Sistemleri    
    5. Medya ve İletişim Sistemleri    
    6.  Basım ve Yayımcılık    
    7.  Basın ve Yayın    
    8. İletişim    
    9. İletişim Sanatları    
Gemi Yapımı    1.  Gemi İnşa Mühendisliği    
    2.  Gemi İnşaatı Mühendisliği    
    3. Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği    
    4. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği    
    5. Malzeme Bilimi Mühendisliği    
    6. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği    
    7. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği    
    8. Enerji Sistemleri Mühendisliği    
    9. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği    
Gıda Teknolojileri    1. Gıda Mühendisliği    
    2. Gıda Teknolojisi (Lisans)    
    3. Gıda Bilimi ve Teknolojisi    
Giyim Üretim Teknolojisi    1. Moda Tasarımı    
Görsel Sanatlar    1.  Resim    
    2. Geleneksel Türk Sanatları    
Grafik ve Fotoğraf    1. Grafik Bölümü/ Ana Sanat Dalı    
    2. Fotoğraf ve Grafik Sanatları    
    3. Grafik Tasarımı    
    4. Grafik Tasarımı/Bölümü    
    5. Görsel İletişim Tasarımı    
    6. Fotoğraf    
    7. Fotoğraf ve Grafik Sanatları    
    8. Fotoğraf ve Video    
Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri    1. Saç ve Güzellik Uygulamaları Bölümü    
Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri    1.  Halkla İlişkiler    
    2.  Halkla İlişkiler ve Tanıtım    
    3.  Gazetecilik ve Halkla İlişkiler    
    4.  Halkla İlişkiler ve Reklamcılık    
    5.  Reklamcılık ve Halkla İlişkiler    
Harita-Tapu-Kadastro    1.  Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği    
    2.  Harita Mühendisliği    
    3.  Şehir ve Bölge Planlama    
    4. Geomatik Mühendisliği    
    5. Hukuk Fakültesi    
Hasta ve Yaşlı Hizmetleri    1. Fizik Tedavi ve Rehabilatasyon    
    2. Fizyoterapi ve Rehabilatasyon Bölümü    
    3.  Ergoterapi Bölümü    
    4. Hemşirelik Yüksekokulu    
    5. Sağlık Memurluğu/Bölümü    
    6. Hemşirelik/Bölümü    
    7. Ebelik/Bölümü    
    8. Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri    
Hayvan Sağlığı    1. Veteriner Fakültesi    
Hayvan Yetiştiriciliği    1. Zooteknik    
İmam- Hatip Lisesi Meslek Dersleri    1.  İlâhiyat Fakültesi    
    2. İlahiyat Bilimleri Fakültesi    
    3. Uluslar arası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi    
    4. Dini Bilimler Fakültesi    
    5. İslami İlimler Fakültesi    
İngilizce    1.  İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü    
    2.  Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü    
    3.  Mütercim-Tercümanlık Bölümü (İngilizce)    
    4.  İngiliz Dil Bilimi Bölümü    
    5.  Çeviri Bilim Bölümü (İngilizce)    
    6.  İngiliz Dili ve Kültürü Bölümü    
İnşaat Teknolojisi    1.İnşaat Mühendisliği    
    2. İç Mimarlık    
    3. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü    
İspanyolca    1. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü    
İtalyanca    1. İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü    
Japonca    1. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü    
Kimya/Kimya Teknolojisi    1.  Kimya Bölümü    
    2.  Kimya Mühendisliği    
Konaklama ve Seyahat Hizmetleri    1. Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği    
    2. Turizm İşletmeciliği    
Kuyumculuk  Teknolojisi    1. Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu (Lisans)    
    2. Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı    
Laboratuvar Hizmetleri    1. Gıda Mühendisliği    
    2. Ziraat Fakülteleri
-Bahçe Bitkileri
- Tarla Bitkileri
 - Toprak
- Bitki Koruma
 - Gıda Teknolojisi
 - Süt Teknolojisi
 - Hayvansal Üretim
 - Zootekni
-Toprak Bilimi ve Bitki Besleme    
    3. Veteriner Fakültesi    
Makine Teknolojisi    1. İmalat Mühendisliği    
    2. Makine Mühendisliği    
    3. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği    
Matematik    1.  Matematik Bölümü    
    2. Matematik-Bilgisayar Bölümü    
Metal Teknolojisi    1. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği    
    2. Malzeme Bilimi Mühendisliği    
    3. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği    
Metalurji Teknolojisi    1. Metalurji Mühendisliği    
    2. Metalurji  ve Malzeme Mühendisliği    
    3. Malzeme Bilimi Mühendisliği    
    4. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği    
Meteroloji    1. Meteroloji Mühendisliği    
Mobilya ve İç Mekan Tasarımı    1. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği    
Motorlu Araçlar ve Teknolojisi    1. Otomotiv Mühendisliği    
Muhasebe ve Finansman    1. İktisat    
    2. İşletme    
Müzik    1. Müzik bölümü/Ana Bilim Dalları
2. Müzik ve Sahne Sanatları Bölümünün; -Müzik Toplulukları Anasanat Dalı- Duysal (Ses) Sanatları Tasarımı AnabilimDalı 3.  Güzel Sanatlar Fakültesi ve Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ile Devlet Konservaturının; - Temel Bilimler Bölümü-Kompozisyon Bölümü-Ses Eğitimi Bölümü-Müzik Bilimleri Bölümü-Çalgı Bölümleri (Nefesli Çalgılar, Yaylı Çalgılar, Vurmalı Çalgılar, Piyona ve Harp, Piyano, Mızraplı Çalgılar) -Bando Şefliği-Folklor ve Etnomüzikoloji-Müzikoloji--Opera-Şan ve Opera-Opera ve Konser Şarkıcılığı- Türk Sanat Müziği- Şan- Türk Halk Oyunları-Türk Müziği- Türk Musikisi- Koro-Müzik Teknolojisi-Müzik Teorisi-Türk Halk Müziği-Türk Halk Müziği ( Ses Eğitimi Ana Sanat Dalı/ Çalgı Eğitimi Ana Sanat Dalı)    
Müzik Aletleri Yapımı    1. Enstrüman Yapımı Bölümü    
    2. Çalgı Yapımı    
Okul Öncesi    1. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü    
    2. Çocuk Gelişimi Bölümü    
Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri    1. Psikoloji Bölümü    
    2. Felsefe Bölümü (En az 16 kredi Sosyoloji - En az 16 kredi Psikoloji kredisi aldığını belgeleyenler)    
    3. Sosyoloji  (En az 16 kredi Felsefe - en az 16 kredi Psikoloji - en az 8 kredi Mantık  aldığını belgeleyenler)    
Pazarlama ve Perakende    1. İktisat    
    2. İşletme    
Plastik Teknolojisi    1. İmalat Mühendisliği
2. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği    
Psikoloji    1.  Psikoloji Bölümü    
Radyo-Televizyon    1.  Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü    
    2.  Radyo,TV ve Sinema    
    3.  Radyo, Televizyon ve Sinema    
    4.  Radyo ve Televizyon Bölümü    
    5.  Radyo-TV-Sinema    
    6.  Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar    
    7.  Sinema ve Televizyon Bölümü    
    8.  Medya İletişim Sistemleri    
    9.  Medya ve  İletişim Sistemleri    
    10. İletişim    
    11. İletişim Sanatları    
    12. Televizyon Haberciliği ve Programcılığı    
Raylı Sistemler Teknolojisi    1.  Elektrik Mühendisliği    
    2.  Elektronik Mühendisliği    
    3.  Elektrik-Elektronik Mühendisliği    
    4. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği    
    5.  Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği    
    6. Mekatronik Mühendisliği    
    7. Raylı Sistemler Mühendisliği    
Rehberlik    1. Psikoloji Bölümü    
Rusça    1.  Rus Dili ve Edebiyatı    
    2.  Rusça Mütercim Tercümanlık Bölümü    
Sağlık    1.  Tıp Fakültesi    
    2.  Hemşirelik Yüksekokulu    
    3. Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü    
    4. Hemşirelik/ Bölümü    
    5. Ebelik/ Bölümü    
    6. Sağlık Memurluğu/Bölümü    
    7. Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri    
Sağlık    8. Çevre Mühendisliği    
    9. Çevre Bilimleri ve Yönetimi    
    10. Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümü    
    11. Fen Fakültesi/Fen-Edebiyat Fakültesi
 -Biyoloji
-Biyokimya
4. Moleküler Biyoloji ve Genetik    
    12. Moleküler Biyoloji ve Genetik    
    13. Sağlık Yönetimi Bölümü

5. Sağlık İdaresi Yüksekokulu
7. Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri
8. Sağlık Kurumları Yöneticiliği/İşletmeciliği    
    14. Sağlık İdaresi Yüksekokulu    
    15. Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri    
    16. Sağlık Kurumları Yöneticiliği/İşletmeciliği    
    17. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu    
    18. Diş Hekimliği Fakültesi    
    19.  Sağlık Eğitimi Bölümü    
Sağlık Bilgisi    1. Sağlık Eğitimi Bölümü    
        
        
Sanat Tarihi    1. Sanat Tarihi Bölümü    
    2. Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Sanat Tarihi Anabilim Dalı    
Sanat ve Tasarım    1. İç Mimarlık    
    2. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü    
    3. Heykel    
    4. Plastik Sanatlar    
    5. Geleneksel Türk El Sanatları    
    6. Geleneksel Türk Sanatları    
Seramik ve Cam Teknolojisi    1. Seramik    
    2. Seramik ve Cam    
    3. Seramik ve Cam Tasarımı    
    4. Seramik Tasarımı    
Tarım Teknolojileri    1. Bitkisel Üretim    
    2. Bahçe Bitkileri    
    3. Tarla Bitkileri    
    4. Tarımsal Yapılar ve Sulama    
    5. Bitki Koruma    
    6. Toprak Bilimi ve Bitki Besleme    
    7. Tarım Ekonomisi    
    8. Tarımsal Biyoteknoloji    
    9. Peyzaj    
    10. Peyzaj Mimarlığı    
    11. Tarım Makineleri    
    12. Tarımsal Mekanizasyon    
    13. Kültür Teknik-Makine    
Tarih    1. Tarih Bölümü    
Tasarım Teknolojileri    1. Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü    
    2. Endüstriyel Tasarım Bölümü    
    3. İmalat Mühendisliği    
    4. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği    
Teknoloji ve Tasarım    1. Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü    
    

2. Endüstriyel Tasırım Bölümü    
Tekstil Teknolojisi    1. Tekstil Mühendisliği    
Tesisat Teknolojisi ve iklimlendirme    1. Enerji Teknolojisi    
    2. Enerji Mühendisliği    
     
3. Enerji Sistemleri Mühendisliği    
Türk Dili ve Edebiyatı    1. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü    
    2. Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü    
    3. Türk Halkbilimi Bölümü    
Uçak Bakım    1. Havacılık Elektrik ve Elektroniği    
    2. Uçak Elektrik-Elektronik    
    3. Uçak Mühendisliği    
    4. Elektronik  Mühendisliği    
    5. Elektrik-Elektronik Mühendisliği    
    6. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği    
    7. Uçak Gövde Bakımı    
    8. Uçak Motor Bakımı    
    9. Uçak Gövde-Motor    
    10. Otomotiv Mühendisliği    
    11. Makine Mühendisliği    
    12. Uçak Gövde Motor Bakım    
Ulaştırma Hizmetleri    1. Uluslararası Lojistik    
    2. Uluslar arası Lojistik ve Taşımacılık    
    3. Ulaştırma ve Lojistik    
    4. Lojistik Yönetimi    
    5. Uluslararası Ticaret ve Lojistik    
    6. Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi    
Yenilenebilir Enerji  Teknolojileri    1. Enerji Mühendisliği    
    2. Enerji Sistemleri Mühendisliği    
    3. Enerji Teknolojisi    
Yiyecek ve İçecek Hizmetleri    1. Gastronomi ve Mutfak Sanatları    
    2. Beslenme ve Diyetetik    
    3. Yiyecek İçecek İşletmeciliği Bölümü    

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler