1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 2015 Görevde Yükselme Sınavı Hakkında Açıklama

Sağlık Bakanlığı 2015 Görevde Yükselme Sınavı Hakkında Açıklama

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda görev yapan tüm personel için Görevde Yükselme Sınavına girip giremeyeceği hakkında detaylı bilgilendirme…

A+A-

Sağlık bakanlığı yönetim hizmetleri genel müdürlüğü tarafında 10 Mart 2015 tarihinde yayınlanan Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar olan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumunda görev yapmakta olan hizmetli, memur ve sağlık personellerinin başvurabileceği Görevde Yükselme Sınavı yayınlandı.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar için görevde yükselecek personel için Türkiye geneli 3700 kadro ayrıldı. Bunlardan şube müdürü için 450,şef için 195,VHKİ için 1250,memur için 1075 ve şoför için 730 kadro açıklandı.

Yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamadan oluşacak sınavda şube müdürlüğü hariç yazılı sınavda en az 70 puan alan adaylardan başarı sıralamasına göre 5 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Şube müdürlüğü için ise yazılı sınavdan en az 60 puan alan adaylardan başarı sıralamasına göre 5 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır.

KİMLER BAŞVURABİLİR

Görevde Yükselme Sınavına, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre en az 2 yıl görev yapmakta olan kadrolu personel başvurabilir.

KİMLER BAŞVURAMAZ

4924 sayılı Kanuna tabi olarak istihdam edilenler, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine tabi olarak çalışanlar, geçici personel, sürekli işçiler, vekil ebe ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü personeli bu sınava giremeyeceklerdir.

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN

İl ve ilçe sağlık müdürlükleri ile halk sağlığı müdürlüklerinde bulunan sağlıkla ve diğer ilgili şube müdürü kadroları için En az 4 yıllık yüksekokul veya fakülte mezunu şartı aranmaktadır. Şube müdürlüğü için kamu kurum ve kuruluşlarında en az 8 yıl hizmeti olanların başvuruları kabul edilecek.

Ayrıca 18 Nisan 1999 tarihi itibari ile 2 veya 3 yıllık okul mezunu olup bu tarih itibari ile görevde olanların başvuruları kabul edilecek.

ŞEF KADROSU İÇİN

Üniversitelerin 2 yıllık önlisans bölümünden mezun olanlar ve kadrolu olarak sağlık bakanlığında en 2 yıldır görevde olanların başvurusu kabul edilecek.

VHKİ KADROSU İÇİN

En az Lise ve dengi okul mezunu olanlarda Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarda en az 2 yıl hizmeti olanlar başvuru yapabilecek.

Ayrıca MEB onaylı en az 120 saat süreli bilgisayar kullanım belgesine sahip olmak veya okulların bilgisayar bölümünden mezun olmak ya da okullardan 2 (iki) dönem bilgisayar eğitimi aldığını belgelemek

MEMUR KADROSU İÇİN

En az Lise ve dengi okul mezunu olanlarda Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarda en az 2 yıl hizmeti olanlar başvuru yapabilecek.

ŞOFÖR KADROSU İÇİN

En az Lise ve dengi okul mezunu olanlarda Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarda en az 2 yıl hizmeti olanlar başvuruları kabul edilecek.

Ayrıca B, D, E sürücü belgelerinden biri aranmaktadır.

MÜNHAL KADROLAR VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler