1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Personeli Döner Sermaye Ek Ödemesi Genelgesi

Sağlık Bakanlığı Personeli Döner Sermaye Ek Ödemesi Genelgesi

Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye Ek Ödemesi Hakkında 2015/1 Sayılı Genelge yayınladı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Eyüp GÜMÜŞ imzalı Döner Sermaye Ek Ödemesi Hakkında 2015/1 Sayılı Genelge Yönetim hizmetleri Genel Müdürlüğünce yayınladı.

28 Kasım 2014 tarihinde yayınlanan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeline Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte yapılan değişikliklerin bazı hükümlerine açıklık kazandırılması amacıyla 2015/1 Sayılı Genelge yayınladı.

Yönetmeliğin Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Analiz ve Kontrol Laboratuvarlarına ilişkin hükümleri 18/1/2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, diğer hükümleri ise 1/12/2014 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girdi.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı merkez laboratuvarlarında görev yapan personele. 4/1/1961 tarihli ve 209 Sayılı Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Kurumlan ile Esenlendirme (Rehabilitasyon) Tesislerim: Verilecek Döner Sermaye Hakkında Kanun’un 5 inci maddesine istinaden 17/08/2012 tarihli ve 28387 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşların Taşra Teşkilatında Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik”te belirtilen usul ve esaslar uyarınca döner sermaye ek ödemesi yapılmakta iken, 02.01.2014 tarihli ve 6514 sayılı Kanun’un 38 inci maddesine binaen 209 sayılı Kanun’un 5 inci maddesinde bazı değişiklikler yapılmış ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri ile teknik hizmetler sınıfı kadrolarında bulunan ve Kurumun analiz ve kontrol laboratuvarlarında fiilen görev yapan personele de döner sermaye gelirlerinden ek ödeme yapılması imkanı tanındı.

DÖNER SERMAYE EK ÖDEMESİ HAKKINDA 2015/1 SAYILI GENELGE İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşların Taşra Teşkilatında Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler