1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne 2735 Kadro Veriliyor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne 2735 Kadro Veriliyor

TBMM’de Kabul Edilen Torba Yasanın 11. Maddesinin Kabul Edilmesi İle Birlikte Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne 2735 Kadro Veriliyor

A+A-

TBMM Genel Kurulu'nda, ‘Torba Kanun’ teklifi olarak gündeme gelen kanun tekliflerinden 11 madde daha kabul edildi. Sağlıkçıları ilgilendiren en önemli haber İstanbul'da kurulacak olan Sağlık Bilimleri Üniversitesine 2735 kadro ihdas edilmesi onaylandı.

Sağlık alanındaki üniversitenin bir çok alanda yeni iş kapısı açması planlanıyor. Kariyer alanında da çok alımların olacağı üniversitedeaçılacak bölümler arasında;

-Tıp,
-Hemşirelik,
-Yaşam bilimleri,
-Sağlık bilimleri fakülteleri,
-Sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu,
-Sağlık bilimleri enstitüsünden oluşacak.   

Üniversitenin mütevelli heyeti;

-Sağlık Bakanı,
-Sağlık bakanlığı Müsteşarı,
-Rektör,
-Bakanın seçeceği bir üye,
-Yükseköğretim Kurulu tarafından seçilen profesör unvanına sahip bir üye olmak üzere, toplam 5 üyeden oluşacak.    
-Üniversite, yabancı dilde eğitim veren program açma, yabancı yükseköğretim kurumları ile ortak program yürütme de dahil olmak üzere yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarıyla her türlü iş birliğine dair protokol yapabilecek.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler