1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeli İl İçi Tayininde Ne Değişti

Sağlık Personeli İl İçi Tayininde Ne Değişti

Sağlık Bakanlığı Personeli için il içi yer değişikliği yönergesinde değişiklik yapıldı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı kuruluşlarında görev yapan sağlık personelinin il içi yer değişikliği hakkında ki yönerge 24 Mart 2015 tarihiitibari ile yürürlüğe girdi.

Sağlık personelinin il içerisinde adil,dengeli dağılımını ve il içerisinde yer değiştirmesini sağlamak amacı ile yürürlüğe giren yönergeye göre tayin talebinde sadece kadrolu sağlık personeli bulunabilecektir.

KİMLERİ KAPSAYACAK?

Sağlık Personelinin İl İçi Yer Değişikliği sadece İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan sağlık personelini kapsamaktadır.

ATAMA DÖNEMLERİ

2007 yılında yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı personeli iliçi tayin yönergesine göre tayin dönemleri il içinde 3 dönem olarak Mayıs,Eylül ve Aralık aylarında yapılmaktaydı.Ancak yeni yönergeye göre il içi tayin dönemi ikiye indirilerek Mayıs ve Kasım aylarında yapılacak.

MAZERET TAYİNİ

Yeni yürürlüğe giren yönerge ile sağlık personeline il içinde sağlık,aile birliği ve becayiş tayini getirildi.

Ayrıca dönem tayinine bağlı kalmaksızın il merkezinden ilçe,belde ve köylere Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlık Müdürlüğünce uygun görülmesi halinde tayin istenebilecek.

RE'SEN ATAMA

Yeni yönerge ilesağlık personelinin re'sen ataması yapılabilecek.PDC fazlasıolan veya yeni açılacak birimlere sağlık personeli re'sen tayin yapılabilecek.

Sağlık Personelinin İl İçi Yer Değişikliğinin Usul ve Esaslarına Dair Yönerge için TIKLAYINIZ

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler