1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personelinin Eğitim Durumundan Tayin Hakkı
Sağlık Personelinin Eğitim Durumundan Tayin Hakkı

Sağlık Personelinin Eğitim Durumundan Tayin Hakkı

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarında görev yapan personelin öğrenim özrüne dayalı tayin hakkı var mı?

A+A-

Kanunlarımızda, eğitim durumundan dolayı naklin yapılmasını öngören bir hüküm bulunmamaktadır. Ancak Sağlık Bakanlığı'nda görev yapan personelin Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Nakil Yönetmeliğine göre eğitim durumundan tayin hakkı vardır.

 

 

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Nakil Yönetmeliği

Madde 21-

(7) Personelin sağlık ile ilgili bir alanda en az dört yıllık lisans öğrenimi gördüğünü belgelendirmesi halinde, münhal kadro olması ve öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere yer değiştirme suretiyle atanma talebi değerlendirilir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler