1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sağlıkçılar 11 Şubatta İş Bırakma Eylemi Yapacak.
Sağlıkçılar 11 Şubatta İş Bırakma Eylemi Yapacak.

Sağlıkçılar 11 Şubatta İş Bırakma Eylemi Yapacak.

Sağlıkçılar 11 Şubatta İş Bırakma Eylemi Yapacak.

A+A-

Sağlık Bakanlığı’nın 1 Ocak 2015 tarihinde Cumartesi günleri ‘nöbet’ adı altında başlattığı aile hekimleri ve sağlık personelinin sağlık ocaklarında ve aile hekimliklerinde nöbet tutması hergeçen gün artan eylemlere ve , itirazlara neden oluyor.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) başlatılmış olan  nöbet uygulamasını yok hükmünde gördüklerini ve nöbete gitmeyeceklerini yaptıkları eylemler ile belirtiyorlar bu eylemlerden biriside sendikanın aldığı karar doğrultusunda sağlık çalışanlarının 11 Şubat 2015 tarihinde (Çarşamba günü) bir günlük iş bırakma eylemidir.

Türk Tabipler Birliği yapmış olduğu açıklama ile alınan iş bırakma eylemine katılacaklarını belirttiler.

Türk Tabipler birliğinin 11 şubat çarşamba günü yapılacak olan eyleme katılma kararı sonrasında eyleme katılımın yüksek olacağı tahmin ediliyor.

EYLEM BİLDİRİSİ BROŞÜRÜ İÇİN TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler