1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlıkta Lisans Tamamlama Eğitimleri Ne Zaman Başlayacak ?

Sağlıkta Lisans Tamamlama Eğitimleri Ne Zaman Başlayacak ?

Yaklaşık 100 bin sağlık personelinin merakla beklediği lisans tamamlama müjdesinden sonra gözler eğitimler ne zaman başlayacak sorusuna çevrildi.

A+A-

Bilindiği üzere 26 Kasım 2014 tarihinde Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun resmi gazetede yayınlandı.

Buna kanuna merkezi İstanbul'da olacak ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı faaliyetlerini sürdürecek sağlık bilim ve teknolojileri alanında hizmet vermek amacıyla kamu tüzel kişiliğine, bilimsel ve idari özerkliğe sahip, özel bütçeli Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kuruldu.

TÜSEB'in kurulmasıyla 100 binin üzerinde sağlık çalışanı lisans tamamlama hakkına kavuşmuş oldu.TÜSEB bünyesinde, Türkiye Kanser Enstitüsü, Türkiye Biyoteknoloji Enstitüsü, Türkiye Anne, Çocuk ve Ergen Sağlığı Enstitüsü, Türkiye Kronik Hastalıklar Enstitüsü, Türkiye Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Enstitüsü, Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü kurulacak.

TÜSEB bünyesinde 6 ay içerisinde faaliyete girecek olan Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü bünyesinde lisans tamamlama eğitimleri sürdürülecek.YÖK işbirliği ile verilecek eğitimler uzaktan eğitim sistemi ile de verilebilecek.

Yani lisans tamamlama eğitimi muhtemelen  en erken 2015-2016 eğitim öğretim döneminde başlayacak.İlerleyen günlerde YÖK tarafından yayınlanacak Lisans tamamlama programında yer alacak sağlık bölümleri için tıklayınız

Lisans tamamlama kanunu için tıklayınız

Sorularla Cevaplarla sağlık Personeli Lisans Tamamlama

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler