10 Bin Öğretmen Alımı Şimdi Olmayacaksa Şubat’ta 40 Bin Atama Yapılmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığında yapılması beklenen öğretmen atamaları ile ilgili İsmail Koncuk, 10 bin ek atama sözünün yerine getirilmemesini eleştirdi. Ek 10 bin atama neden yapılmıyor? Şubat ayı öğretmen ataması 40 bine çıkarılması şart oldu!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın referandum sürecinde ‘Ağustosta 10 bin ek öğretmen ataması yapılacak’ denesini hatırlattı. Mademki böyle bir taahhüttü var olduğunu söyleyen Genel Başkan Ağustosta 10 bin ek atama yapılmamasını eleştirdi.

Ağustos, Eylül, Ekim geçti, Cumhurbaşkanı tarafından referandum sürecinde verilen bu söz yerine getirilmediğini dile getiren İsmail Koncuk atama bekleyen 450 bin öğretmen adayının bu sözün yerine getirilmesi gerektiğini dile getirdi.

İsmail Koncuk bu sözün neden tutulmadığını ve kimin Sayın Cumhurbaşkanı’na birileri yanlış bilgi verdiyse, hesabını da ödemesi gerektiğini belirtti. Cumhurbaşkanı’na 16 Nisan sürecinde bu sözü verdiriyorsunuz. Dolayısıyla bu sözün tutulmasını sağlamak sizin görevinizdir diyen Koncuk, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı bu sözün yerine getirilmesi adına ne yapıyor? Hiçbir şey yapmıyor diyerek eleştirilerini yineledi.

Maliye Bakanlığı ve MEB’in konuyla ilgili bir açıklamasını görmediklerini belirten Genel Başkan, önümüzdeki Şubat’ta atama yapılacağı söyleniyor, ne kadar olacağı belli değil. Ama 10 bin atama sözü hala yerine getirilmedi.

Atama bekleyen yüzbinler bu sözün yerine getirilmesini istiyor! İsmail Koncuk sözlerini şu şekilde tamamladı: Siyasetçi meydanlarda söz veriyorsa, bunun tutulması gerekir. Şayet söz tutulmuyorsa, neden tutulmadığının da izahı gerekir. Bu sözü neden ve hangi şartlarda verdiniz?  Bu sözün yerine getirilmemesinin gerekçeleri nelerdir? Gençleri ikna edin diyen Koncuk 10 bin atama ile ilgili açıklama beklendiğini belirtti.

Şubat’ta 40 bin öğretmen alımı!

Özellikle de 10 bin atama sözü verdik ama sözümüzü tutamadık şeklinde de olsa bir açıklama istendiğini ifade ediyor. Şubatta 20 bin atama yapacaktık ama 30 bin, 40 bin yapacağız’ denilmelidir!

İlgili Haberleri

MEB, Alan Değişikliğinde Branş Sınırlaması Olacak mı
MEB, 2018 YLSY Yerleştirme İşlemleri Başvuru Tarihleri Belli Oldu
Tüm Eğitim Öğretim Çalışanlarına Bir Maaş İkramiye Teklifi TBMM’de