10 Bin Öğretmen Ataması Meclis Gündeminden Düşürülmüyor

Ağustos ayında yapılacağı söylenen ek 10 bin öğretmen ataması için TBMM’de baskı sürüyor. Milletvekilleri 10 bin öğretmen atamasını meclis gündeminden düşürmemeye çalışıyor.

Milli Eğitim Bakanlığına 10 bin öğretmen ataması için adayların ve milletvekillerinin ısrarı sürüyor. Daha önce Milli Eğitim Bakanı başta olmak üzere birçok yetkiliye sorulan sorular, TBMM’de gündeme getirilmeye devam ediyor. Gerek Genel Kurul toplantısında söz alarak gerekse sözlü ve yazılı soru önergeleriyle 10 bin öğretmen atamasının akıbeti soruluyor.

TBMM Genel Kurulunda atanamayan öğretmenlerin durumu geçtiğimiz hafta sık sık dillendirilmişti. 10 bin öğretmen ataması talebi meclis kürsüsünden yinelenmiş, verilen sözün tutularak atamanın yapılması gerektiği ifade edilmişti.

Genel Kurul toplantılarının yanı sıra, soru önergeleriyle de konu gündemde tutulmaya çalışılıyor. Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından sunulan 4 farklı yazılı ve soru önergesinde, 10 bin öğretmen ataması yapılıp yapılmayacağı, ne zaman yapılacağı gibi sorular soruldu.

Milletvekilleri Gürer ve Tanal’ın sunduğu soru önergelerinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz muhatap alındı. Bakan Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle sunulan önergelere henüz bir cevap gelmedi. Önergelerde öğretmen açığının kaç olduğu ve yeni öğretmen alımının; söz verilen 10 bin öğretmen atamasının ne zaman yapılacağı soruları vurgulandı.

İlgili Haberleri

MEB, Alan Değişikliğinde Branş Sınırlaması Olacak mı
MEB, 2018 YLSY Yerleştirme İşlemleri Başvuru Tarihleri Belli Oldu
Tüm Eğitim Öğretim Çalışanlarına Bir Maaş İkramiye Teklifi TBMM’de