2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

ÖSYM, 2017 ALES Sonbahar Dönemi sınav giriş yerlerini açıkladı. Peki adaylar sınav giriş yerlerini nereden ve nasıl öğrenebilecek? İşte ALES sınav giriş yerleri ile ilgili merak edilen detaylar..

2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavına girecek adaylar bu haberimiz sizi yakından ilgilendiriyor. ÖSYM ALES Sonbahar Dönemi sınav giriş yerlerini açıkladı. Peki adaylar sınav giriş yerlerini nereden ve nasıl öğrenebilecek? 2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavı hangi tarihte gerçekleştirilecek? ALES'te de 15 dakika kuralı uygulanacak mı?

2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavına girecek adaylar sınava nerede gireceklerini merak ediyordu. Sınava başvuru yapan adayların heyecanlı bekleyişi az önce son buldu.ÖSYM, resmi internet sitesinden az önce yaptığı açıklamada 2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (ALES) başvuru yapan adayların sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığını ve 2017 ALES Sonbahar Dönemi sınav giriş belgelerinin yayımlandığını duyurdu.

2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavına girecek adaylar ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak sınav giriş yerlerini öğrenebileceklerdir.2017 ALES Sonbahar Dönemi sınav giriş belgelerine haberimizdeki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

ÖSYM tarafından yayımlanan başvuru kılavuzuna göre 2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavı 19 Kasım 2017 tarihinde saat 10:15’de gerçekleştireceklerdir. Adaylar saat 10:00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. 2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınav giriş belgelerine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

KPSS Branş Sıralamaları Güncel mi
10 Şubat Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama Sayfası
AÖF Bahar Dönemi Sınav Merkezi Değişikliği Başvuruları Başladı
18 Şubat 2018 SİYER Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
2018 Ehliyet Sınavları Ne Zaman Yapılacak? Başvuru ve Sınav Takvimi