2018 MSÜ Harp Okulları ve MYO Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

2018 Milli Savunma Üniversitesi sınav giriş belgeleri açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada harp okulları ve astsubay MYO subay ve astsubay adayı öğrenci alımı sınav giriş yerlerinin açıklandığı duyuruldu.

2018 Milli Savunma Üniversitesi sınavı hakkında bir duyuru yayımlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda, 2018 MSÜ sınav giriş belgeleri için adayların erişim sağlayabileceği ifade edildi. Astsubay ve subay adayı askeri öğrenci alımı için sınav giriş belgeleri ÖSYM aday işlemleri üzerinden alınabilecek.

2018 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak. Adaylar bu sınava girecekleri yeri, sınav salonunu giriş belgesi aracılığıyla öğrenebilecek. ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi girilerek ilgili belgeye erişim sağlanabilecek.

Adayların sınav giriş belgesinin çıktısını almaları gerekiyor. Renkli ya da siyah beyaz olarak alınabilecek MSÜ sınav giriş belgesi, sınav gününde adayların yanında bulunacak. Aksi halde sınav binasına girişleri mümkün olmayacak ve sınavları geçersiz sayılacak.

Subay alımı ve astsubay alımı için girilecek olan sınava, saat 10:00’dan sonra aday girişi yapılamayacak. Bu nedenle adayların sınav binasını daha önceden görmeleri öneriliyor. Sınava girerken giriş belgesinin yanı sıra geçerli ve fotoğraflı bir kimlik belgesinin de ibraz edilmesi gerekecek.

İlgili Haberleri

Kara Kuvvetleri Komutanlığına 2427 Subay, 2657 Astsubay Alımı Yapılacak
Hava Kuvvetleri Komutanlığı 341 Subay, 1899 Astsubay Alımı Yapacak
MSÜ, Harp Okulları ile MYO Müracaat ve Başvuru Kriterleri Yayımlandı