2018 Ocak Ayı Öğretmenlerin Mazeret Tayini 1. Aşama Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, 2018 Ocak ayı öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme 1. aşama başvuruları MEBBİS üzerinden alınmaya başladı. Öğretmen nakil başvuruları için tıkla

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı Ocak ayı mazeret tayinleri kapsamında bugün itibarıyla MEBBİS üzerinden alınmaya başladı. Başvurular, mazeretleri sebebiyle görev yerlerinden ayrılacak öğretmenlerin yerine atama yapılabilmesi bakımından, yer değiştirme takviminde belirtilen tarihler arasında iki aşamalı olarak alınacaktır.

Birinci aşamada, öğretmenler Elektronik Başvuru Formunu doldurarak mazeret durumuna göre atanmak istedikleri il ve ilçeyi seçerek başvuru formunu onaylatacaktır.

Birinci aşamada başvurusu onaylanan öğretmenler, atanmak istedikleri eğitim kurumu kodlarını,  tercih önceliklerini dikkate alarak işaretleyecektir.

Tercih aşamasında “boşalması muhtemel eğitim kurumu” olarak ilan edilen, ancak atamalar sonucunda bunlardan norm kadrosu boşalmayan eğitim kurumlarını tercih eden öğretmenlerin bu tercihleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Öğretmenler başvuru yapmadan önce atamaya esas hizmet puanı ve hizmet süresine ilişkin bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu çerçevede öğretmenler başvuru ve atamalarına etki edecek bilgilerini MEBBİS/Kişisel Bilgiler Modülünden inceleyerek varsa eksik bilgilerini güncelletmekle sorumludur. Başvuru kılavuzu ve tüm detaylar için TIKLAYINIZ. MEBBİS başvuru için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

MEB, 2023 Eğitim Vizyonu Bugün Yayımlanacak
23 Ekim Eğitim Vizyonu! Öğretmenlerin MEB’den Beklentileri
Sözleşmeli Öğretmenlere Kadro Talebi TBMM’de
MEB'in 5304 Şef ve Memur Kadrosuna GYS Başvuru Sayfası Açıldı