2018 Ocak Ayı Öğretmenlerin Mazeret Tayini Başvuruları Başlıyor

2018 Ocak ayı öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvuruları 2 Ocak 2017 itibarıyla başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görevli kadrolu öğretmenlerin il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri takvim çerçevesinde başlıyor.

Başvurular Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda 2 Ocak 2018 itibarıyla başlayacak. MEBBİS mazeret tayini başvuru sayfası açılınca sizleri bilgilendireceğiz.

Başvurular iki aşamada alınacak; birinci aşamada sırasıyla eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerince onaylanacaktır. İkinci aşamada ise eğitim kurumu tercihleri alınacak ve eğitim kurumu müdürlüklerince elektronik ortamda onaylanacaktır.

Birinci aşama başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci; 2-8 Ocak 2018 tarihinde, ikinci aşama tercihlerin yapılması ve onay süreci; 11-17 Ocak 2018 tarihinde, atamalar; 19 Ocak 2018 tarihinde ve tebligat ve ilişik kesme işlemleri; 22 Ocak 2018’den itibaren gerçekleştirilecek. Başvuru kılavuzu ve tüm detaylar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Yirmi Soruda Öğretmenlerin Mazeret Tayini Başvuruları
BİLSEM 2019 Öğretmen Başvurusu Ve Tercih İşlemleri Nasıl Yapılacak