2018 Yılında (Yeni Yılda) Hangi Günler Tatil

2018'in ilk günü Pazartesi’ye denk gelmesi özellikle kamu kurum ve kuruşlarında çalışanları sevindirdi. Cumartesi ve Pazar günün tatil olması ile birlikte Cuma’dan izin alabilen çalışanlar toplamda 4 gün tatil yapmış olacaklar

Tüm vatandaşların merak beklediği yeni yıl, ilk saatlerinden itibaren beraberinde umutları da getiriyor. Yeni yılın ilk günü Pazartesi’ye denk gelmesi özellikle kamu kurum ve kuruşlarında çalışanları sevindirdi. Cumartesi ve Pazar günün tatil olması ile birlikte Cuma’dan izin alan çalışanlar Pazartesi gününü tatil olması ile birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacaklar.

ÇOCUKLAR ÇOK SEVİNECEK

2017 yılında resmi ve dini tatillerin birçoğunun Cumartesi ve Pazar gününe denk gelmesi ile fazla tatil yapamayan çalışanlar, 2018 yılı ile birlikte uzun tatil dönemi geçirecekler. 23 Nisan’ın Pazartesi gününe denk gelmesini fırsat bilenler Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hem aileleri ile birlikte vakit geçirecekler hem de çocuklarına bayramı doyasıya yaşatacaklar. Öte yandan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün Salı gününe denk gelmesi beraberindeki Pazartesi günü izin alabilenler için 4 günlük tatil fırsatını oluşturuyor.

GENÇLİĞİN GÜNÜ

Mayıs ayının bir diğer tatil günü ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tatili oldu. Fakat burada kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışanları üzücü bir haber bekliyor. İlkbahar aylarından biri olan Mayıs ayında gençliğin bayramı Cumartesi gününe denk geliyor. Bu nedenle herhangi bir izin söz konusu olmaz iken, Cumartesi gününü aileleri ile birlikte bu özel günü kutlamaya vakit ayırarak geçirebilirler.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ

VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Tarihe altın harflerle yazılan, milletin destanı olarak Dünyaya nam salan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü gelecek nesillere unutturulmaması için tatil olacak. 248 şehit verdiğimiz ve 2 bin 196 vatandaşımızın ise yaralandığı bu özel gün Pazar gününe denek gelmesi nedeniyle ayrıca bir tatil olmazken, bu özel gün için çeşitli kurumlarca anmalar ve demokrasi nöbetlerinin tüm illerde belirli bir saat aralığında olması bekleniyor.

9 GÜNLÜK DEV TATİL

Dini tatillerden ilki olan Ramazan Bayramı bu yıl 15 Haziran Cuma gününden başlıyor. Bu nedenle 3 günlük tatil Pazar günü son erdiği için çalışanlar ancak kendi izinlerinden kullanmaları ile uzun bir tatil hayalini kurabilirler. Bu durumun aksine Kurban Bayramı tatili ise Arefe günü ile birlikte toplam 5 gün olacak. Pazartesi gününe denk gelen Arefe günü bir önceki haftanın Cumartesi ve Pazar günü ile birlikte toplamda 9 gün olacak. 18 Ağustos Cumartesi başlayacak tatil 26 Ağustos Pazar günü sona erecek.

ZAFER VE CUMHURİYET BAYRAMI

Ağustos ayının bir diğer tatili ise 30 Ağustos Zafer Bayramı olacak. Perşembe gününe denk gelen Zafer Bayramı Cuma gününü de tatil olarak ayarlayabilenler için toplamda 4 gün olacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ise Pazartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu olan Cumartesi ve Pazar günü ile birlikte Pazartesi günü de tatil olması ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar toplamda 3 günlük izin yapmış olacaklar.

İlgili Haberleri

Spor Tarihine Yön Verecek Proje Eyüpsultan’da Başladı
Kilimli Anaokulu, Madencilik Ürünleri Sergisini Gezdi
Şehit Polis Mücahit Erbaş’ın Adı Diyarbakır’da Yaşatılacak
Midyat’ta Doktora Şiddete Tepki
Atatürk Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencilerine Trafik Dedektifi Eğitimi Verildi