22. Dönem POMEM Polis Alımı Başvuru Tarihleri ve Şartları Açıklandı

22. dönem POMEM başvuru kılavuzu yayınlandı. Kılavuzda polis alımı başvuru şartları yer aldı. Buna göre 22. dönem POMEM yaş şartı ve KPSS şartı değişti mi? POMEM başvuru tarihleri nedir? Detaylar haberimizde yer alıyor.

Polis Akademisi tarafından 22. dönem POMEM başvuru duyurusu yayımlandı. Daha önce 10 bin polis alımı olacağı yönünde yayımlanan duyurunun ardından bu kez polis alımı başvuru şartları ile 22. dönem POMEM başvuru tarihleri de açıklanmış oldu. Polis alımı yaş şartı ve KPSS şartı merak edilenler arasında bulunuyordu.

22. dönem POMEM polis alımı başvuruları 12 Mart ile 23 Mart 2018 tarihleri arasında alınacak. Başvurular daha önce olduğu gibi Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinde açılacak olan başvuru sayfası üzerinden, e-devlet şifresi ile giriş yapılarak gerçekleştirilecek.

POMEM yaş şartı belki de en çok merak edilen konuydu. Ancak adayların beklediği esneklik sağlanmadı. Buna göre adaylarda 2018 yılının Aralık ayında 30 yaşından gün almayacak olmak şartı aranacak. Bu kapsamda 31 Aralık 1989 ve sonrasındaki bir tarihte doğan adayların başvuruları alınacak.

KPSS şartı da adayların beklentileri arasındaydı. Ancak şartlarda bir değişiklik olmadı. Lisans mezunları için 2016 veya 2017 KPSS P3 puan türünden 60 puan almış olmak şartı aranacak. Önlisans mezunları için ise 2016 KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı korundu.

Polis memuru alımı kapsamında 8 bin lisans mezunu ve 2 bin önlisans mezunu kontenjan ayrılmıştı. Kadın kontenjanı ise lisans düzeyinde 800, önlisans düzeyinde 200 olarak belirtilmişti. 22. dönem POMEM şartları ve ilgili duyuru için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

TEİAŞ 193 Memur Alımı Yapacak
Makina ve Kimya Endüstrisi 58 Memur Alımı Yapacak
TCDD 64 Memur Alımı Yapacak
Toprak Mahsulleri Ofisi 189 Memur Alımı Yapacak