3 Bin 251 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında hak sahiplerinin başvuru yapabildiği lisans, önlisans ve lise ve ilkokul mezunu 3 bin 251 kamu personeli memur alımları Cuma günü sona eriyor.

828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1'inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananların başvuru yapabildiği 3 bin 251 ilkokul, lise, önlisans ve lisans memur alımı kadrosu için başvurular 10 Kasım 2017 Cuma gününe kadar uzatılmıştı.

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında Devlet Personel Başkanlığı tarafından 3 bin 251 kadroya başvuranla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının belirlediği hak sahipleri arasından yapılacak. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

KPSS puan şartı aranmamakla beraber KPSS üstünlüğüne göre atamalar lise, önlisans ve lisans kamu personeli alımı tercihleri için yapılacaktır. İlkokul için KPSS şartı bulunmuyor. İlkokul, ortaokul, ilköğretim düzeyi kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda öngörülen hükümler çerçevesinde tercihlere göre kura usulü ile yerleştirme yapılacaktır.

Memur alımı kadro dağılımı nasıl olacak?

2828 SHK ile memur alımı kadroları şu şekilde olacaktır: Bin 854 ilkokul mezunu, bin 73 lise mezunu, 182 önlisans ve 142 lisans mezunu memur alınacaktır. Başvurular e-Devlet üzerinden alınacaktır.

e-Devlet’tan başvuru nasıl yapılacak?

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan e-Devlet internet adresine e-Devlet şifrenizi girerek 2828 Sosyal Hizmetler Tercih Sistemi kısmına geliniz. e-Devlet şifresini kaybeden ya da unutan adayların yeniden şifre edinmek üzere PTT şubelerine başvurmaları gerekmektedir.

Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiçbir kişiye verilmemektedir. e-Devlet şifresi daha sonraki tercih işlemlerinde de kullanılacağından adayların bu şifreyi saklamaları yararlarınadır. Tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ. İlkokul mezunu kadrolara başvuru şartları için TIKLAYINIZ. Lise mezunu kadrolara başvuru şartları için TIKLAYINIZ. Önlisans ve lisans mezunu kadrolara başvuru şartları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Tarım Kredi 45 Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı
Tarım Kredi 45 Kamu Personeli Memur Alımı Başvuru Şartları
Tarım Kredi Kooperatifleri 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak
Trabzon Büyükşehir Belediyesi 170 Memur Alımı Başvuruları Başladı