Adaylar Net Cevap Bekliyor: Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Olacak mı

Sağlık Bakanlığı personel alımı adaylar tarafından bekleniyor. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a defalarca sorulan sağlık personeli alımı olacak mı sorusuna artık yanıt isteniyor. Adaylar olacak ya da olmayacak açıklaması istiyor.

Sağlık Bakanlığı personel alımı için yüzbinlerce adayın bekleyişi sürüyor. 2017 yılının bitmesine kısa bir süre kala atanamayan sağlıkçıların beklediği ilan konusunda henüz hiçbir gelişme yaşanmadı. Önceki Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın sinyallerini verdiği 2017 ek sağlık personeli alımı için bir açıklama bekleniyor.

Net cevap bekleniyor: “olacak” ya da “olmayacak”

Atama bekleyen yüzbinlerce sağlık personeli, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’dan artık kesin bir açıklama bekliyor. Milletvekillerince sunulan soru önergeleri, TBMM Genel Kurulunda Bakan’a sorulan sorular; hiçbiri kesin bir cevap alınmasını sağlayamadı. Bakan sadece “kadro verildikçe alım yapıyoruz” açıklaması ile yetindi.

Sağlıkçılar, ek personel ataması olmasını istiyor. Ancak alım olmayacaksa bile en azından bunu bilmek, atama bekleyen adayların hakkıdır. Atanamamanın yarattığı maddi zorluklar, psikolojik sorunlar artık adayları bunaltmaya başladı. Bu nedenle adayların gelecekleri hakkında bilgilendirilmeleri, alımın olup olmayacağı ya da ne zaman olacağı gibi konularda bilgi verilmesi kamu kurumu yöneticilerinin görevidir.

450 bin kişi atama bekliyor.

450 bin sağlık personeli atama bekliyor. Yüksek puanla ataması yapılamayan sağlıkçılar, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın kendilerine verdiği sözün yerine getirilmesini; Maliye Bakanlığının 2017 yılı bitmeden alıma onay vermesini talep ediyor.

İlgili Haberleri

Sağlık Personellerinin Döner Sermayelerinin Artırılması Kanun Teklifi TBMM'de
Sağlık Bakanlığı Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika Eğitimi 3 Üniversitede Başladı
Sağlık Bakanlığı 27 Bin Sağlık Personeli Alımı İçin Atama Duyurusu! KPSS 2018/4 - KPSS 2018/5
Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne Uğur Tiftikçi Atandı - Uğur Tiftikçi Kimdir