Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 155 Proje Personeli Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı yapacak. Yayımlanan ilanlara göre 19 ilde görev yapmak üzere toplam 155 proje personeli alınacak. Aile Bakanlığı memur alımı detayları haberimizde yer alıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı yapıyor. Bakanlığa bağlı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerince yayımlanan ilanlara göre Koruyucu Ve Önleyici Hizmetler Kapsamında Sosyal Hizmet Merkezlerin (Shm) Desteklenmesi Projesi için personel alınacak. Bu kamu personeli alımı, bir memur alımı olarak değil, 2019 yılı Mayıs ayına kadar geçici proje personeli olarak gerçekleştirilecek.

İller duyurularını ayrı ayrı yayımladı. Buna göre 19 il ve 20 Sosyal Hizmet Merkezine 23 vaka danışmanı, 23 tercüman, 40 hizmet aracısı, 23 psikolog, 23 çocuk eğiticisi ve 23 öğretmen alımı yapılacak. İstanbul, Ankara, Bursa, Adana gibi birçok ile toplam 155 personel alınmış olacak.

Genel şartlara ek olarak adaylarda unvana göre farklı şartlar aranacak. Psikolog alımında üniversitelerin sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümlerinden mezuniyet şartı aranıyor. Çocuk eğiticisi alımında lise ya da ön lisans çocuk gelişimi mezunu olmak şartı aranacak.

Aile Bakanlığı personel alımı başvuruları 7 Mart 2018 tarihi itibariyle başladı. Başvurular 19 Mart’a kadar devam edecek. Adayların istenen belgelerle birlikte başvurmak istedikleri İl Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekecek.

İlgili Haberleri

TEİAŞ 193 Memur Alımı Yapacak
Makina ve Kimya Endüstrisi 58 Memur Alımı Yapacak
TCDD 64 Memur Alımı Yapacak
Toprak Mahsulleri Ofisi 189 Memur Alımı Yapacak