Anadolu Üniversitesi Lisansüstü Öğrenci Alımı Başvuruları Başladı

Anadolu Üniversitesi öğrenci alımı duyurusu yayımlandı. Duyuruda 2017 2018 bahar dönemi yüksek lisans ve doktora başvuruları hakkında bilgi verildi. Anadolu Üniversitesi yüksek lisans duyurusu için tıklayınız.

Anadolu Üniversitesi lisansüstü eğitim duyurusu yayımlandı. Anadolu Üniversitesinin internet sitesinden yayımlanan duyuruda doktora ve yüksek lisans başvuru tarihleri, kontenjanlar, başvuru şartları gibi bilgiler yer aldı. 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı bahar dönemi Anadolu Üniversitesi yüksek lisans bilgileri haberimizde yer alıyor.

Lisansüstü eğitim kapsamında enstitülere öğrenci alımı yapılıyor. Bu kapsamda Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsünde açılan kontenjanlara başvurular alınacak.

Enstitülerde açılan kontenjanlar, Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerindeki ilanda yer alıyor. Ayrı ayrı belirtilen kontenjanlara göre özel şartlar da bulunuyor. Adayların ilgili enstitü kontenjanlarını ve şartları incelemeleri, bu koşulları sağlamaları gerekiyor.

Yüksek lisans başvurularında adayların ilgili bölümlerden lisans mezunu olmaları gerekecek. Tezli yüksek lisansta (Güzel Sanatlar Enstitüsü hariç) ALES’ten 55 puan almak şartı aranacak. Tezsiz yüksek lisansta bu koşul aranmıyor.

Başvurular 19 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecek. Başvuru yapmak isteyen adayların Anadolu Üniversitesi başvuru sayfasına girmeleri, ardından ilgili formları ve belgeleri sisteme yüklemeleri gerekecek. Anadolu Üniversitesi öğrenci alımı kapsamında lisansüstü eğitim duyurusu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı.
Yök Atlas Tercih Döneminde Adayların “Rehber Öğretmeni” Oldu
Sağlıkta Lisans Tamamlama 2018 SLT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YLSY Burs Başvuru Süresi Uzatıldı, Kontenjanlar Artırıldı
Bartın Üniversitesi Projesi Kapsamında Doktora Eğitimi Verecek