Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandı.  Melih Gökçek’in istifasıyla ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu. AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Erol Kaya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkla

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandı.  Melih Gökçek’in istifasıyla ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu. AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Erol Kaya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını canlı yayında duyurdu.

AK Partinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna oldu. Temayül yoklamasının ardından yapılan değerlendirmeler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Mustafa tuna seçildi.

Mustafa Tuna, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Louisiana State Üniversitesi'nde de yüksek lisans eğitimi aldı. 1998 senesinde de doçent unvanı alan Tuna, 2002 Türkiye genel seçimlerinde de Ankara milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. 2009-2014 yerel seçimlerinde ise Sincan Belediye Başkanı seçildi.   

İlgili Haberleri

Ereğli Belediyesi Öğrenci Ve Öğretmenleri Çanakkale’ye Gönderdi
Kdk’ya Başvurdu "Sayaç Mağduriyeti" Giderildi
Off Roadcular Bu Sefer Fidan Dikip, İlkokula Yardım Götürdü
Horasan’da Gezici Öğretmen Sınıfı Pilot Uygulaması
23 Nisan Çocukları Büyükşehir’de