Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandı.  Melih Gökçek’in istifasıyla ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu. AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Erol Kaya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkla

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandı.  Melih Gökçek’in istifasıyla ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu. AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Erol Kaya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını canlı yayında duyurdu.

AK Partinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna oldu. Temayül yoklamasının ardından yapılan değerlendirmeler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Mustafa tuna seçildi.

Mustafa Tuna, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Louisiana State Üniversitesi'nde de yüksek lisans eğitimi aldı. 1998 senesinde de doçent unvanı alan Tuna, 2002 Türkiye genel seçimlerinde de Ankara milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. 2009-2014 yerel seçimlerinde ise Sincan Belediye Başkanı seçildi.   

İlgili Haberleri

BİM Aktüel 23 - 26 Ekim 2018 Haftanın Önerisi Kampanyası/ BİM İndirimli Ürünler Salı Kataloğu
İletişim Fakültesi Mezunlarının Formasyon ve Atama Sorunu Çözülecek mi
Gıda Mühendislerinin 5 Bin Atama Talebi Gündemde
Vali Karaloğlu, Muhtarlara Sigara Ve Kahvaltı Konusunda Talimat Verdi
50 Bin Türk Gencine Almanya’da İş İmkanı