Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandı.  Melih Gökçek’in istifasıyla ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu. AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Erol Kaya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkla

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandı.  Melih Gökçek’in istifasıyla ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu. AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Erol Kaya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını canlı yayında duyurdu.

AK Partinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna oldu. Temayül yoklamasının ardından yapılan değerlendirmeler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Mustafa tuna seçildi.

Mustafa Tuna, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Louisiana State Üniversitesi'nde de yüksek lisans eğitimi aldı. 1998 senesinde de doçent unvanı alan Tuna, 2002 Türkiye genel seçimlerinde de Ankara milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. 2009-2014 yerel seçimlerinde ise Sincan Belediye Başkanı seçildi.   

İlgili Haberleri

BİM Market 27 Temmuz 2018 Cuma Kampanyası Aktüel Ürünler Kataloğu
A101 Market 26 Temmuz 2018 Aktüel Ürünler Kataloğu Yayınlandı – Perşembe Kampanyası Başlıyor
ŞOK Market 25 Temmuz 2018 Aktüel Ürünler Kataloğunu yayınladı - Her Gün Düşük Fiyatla Şok
Akşemsettin Mahallesi’nde Yerinde Dönüşüm Başlıyor
Samsun’da Kpss’ye Geç Kalanlar Gözyaşı Döküp İsyan Etti