Antalya'da 3,3 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi - Son Depremler

Korkutan deprem haberi gece yarısı Antalya'dan geldi. Gelen son dakika haberine göre Antalya'nın Alanya ilçesinde 3,3 şiddetinde deprem meydana geldi. İşte son dakika depremine ilişkin merak edilen ayrıntılar...

Aktif fay hatları üzerinde bulunan ülkemizde art arda korkutan depremler meydana gelmeye devam ediyor. Korkutan deprem haberi bu kez Antalya'dan geldi. Antalya'nın Alanya ilçesi şiddetli bir depremle sarsıldı. Peki Antalya'da meydana gelen depremlerde can ya da mal kaybı yaşandı mı? Korkutan depremin ardından artçı depremler meydana geldi mi?

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinden yapılan açıklamaya göre Antalya'nın Alanya ilçesinde saat 01.27'de 3,3 şiddetinde korkutan bir deprem meydana geldi. Şiddetli deprem bölge halkında büyük panik yarattı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi korkutan depremin yerin 55.98 kilometre kilometre derinliğinde meydana geldiğini açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü de Antalya'da meydana gelen depremin şiddetini 3,3 olarak açıkladı. Antalya'da meydana gelen şiddetli depremin ardından yetkililerden alınan ilk bilgilere göre depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

Depremin merkez üssü Alanya ilçesi olarak belirlendi. Antalya'da meydana gelen 3.3 büyüklüğündeki depremin ardından Akdeniz ve çevresinde büyüklükleri 1.7 ile 2.3 arasında değişen çok sayıda artçı deprem meydana geledi. Mymemur olarak son dakika depremlerine ilişkin detayları aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberleri

Battal İlgezdi Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Kaü, Başkan Yıldırım’a Fahri Doktora Unvanı Verdi
Ellerini Kullanamayan Engelliler, Telefonlarını Kontrol Edebilecek
Manyas’a Kaymakam Ataması Yapıldı