Çanakkale'de 4.0 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi - Son Depremler

Korkutan deprem haberi az önce Çanakkale'den geldi. Gelen son dakika haberine göre Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde 4.0 şiddetinde deprem meydana geldi. İşte son dakika depremine ilişkin merak edilen ayrıntılar...

Aktif fay hatları üzerinde bulunan ülkemizde art arda korkutan depremler meydana gelmeye devam ediyor. Korkutan deprem haberi bu kez Çanakkale'den geldi. Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi şiddetli bir depremle sarsıldı. Peki Çanakkale'de meydana gelen depremlerde can ya da mal kaybı yaşandı mı? Korkutan depremin ardından artçı depremler devam ediyor mu?

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinden yapılan açıklamaya göre Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde saat 19.02'de 4.0 şiddetinde korkutan bir deprem meydana geldi. Şiddetli deprem bölge halkında büyük panik yarattı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi korkutan depremin yerin 7.01 kilometre derinliğinde meydana geldiğini açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ise Çanakkale'de meydana gelen depremin şiddetini 3.9 olarak açıkladı. Çanakkale'de meydana gelen şiddetli depremin ardından yetkililerden alınan ilk bilgilere göre depremde can ve mal kaybı yaşanmadı. Merkez üssü Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Tuzla mevkii olan şiddetli depremin ardından bölgede hafif şiddette çok sayıda artçı deprem meydan geldi. Mymemur olarak son depremlere ilişkin detayları aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberleri

Bedelli Askerlik Yaş ve Ücret Açıklaması
Malatya'da 3.7 Şiddetinde Deprem Oldu - Son Depremler
ŞOK Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu Yayınladı 20 – 26 Haziran 2018
BİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu 19 Haziran 2018 Haftanın Önerileri
Bakan Sarıeroğlu, Kaza Geçiren Şehit Babasını Ziyaret Etti