Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 Üniversiteye Rektör Ataması Yaptı - Rektör Ataması Yapılan Üniversiteler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip tarafından onaylanan ve 5 Kasım 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren rektör atamaları 4 üniversiteye yapıldı. Antalya AKEVi İstanbul Şehir, Sanko ve Ufuk Üniversitesi rektör atama detayları için tıklayınız.

5 Kasım 2017 Pazar tarihli resmi gazetede bugün yayımlanan atama kararlarında 4 üniversite için rektör ataması yapıldı. Antalya AKEV Üniversitesi rektör ataması, İstanbul Şehir Üniversitesi rektör ataması, Sanko Üniversitesi rektör ataması ve Ufuk Üniversitesi rektör atamasının detayları şu şekildedir?

Antalya AKEV Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun olumlu görüşü üzerine, Prof. Dr. Hayati AKTAŞ atanmıştır.

İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun olumlu görüşü üzerine, Prof. Dr. Peyami ÇELİKCAN atanmıştır.

Sanko Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun olumlu görüşü üzerine, Prof. Dr. Güner DAĞLI atanmıştır.

Ufuk Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun olumlu görüşü üzerine, Prof. Dr. Tevfık TEZCANER atanmıştır.

İlgili Haberleri

Üst Öğrenim Bitiren Memurların Mezuniyetine Göre Uygun Kadroya Atanması Kanun Teklifi
Çalışanların AGİ Tutarlarının Yüzde Yüz Artırılması Kanun Teklifi
Birinci Derece Tüm Devlet Memurlarına 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi