Devlet Hava Meydanları Memur Yerleştirme Duyurusu

2017 Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı sonucu ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü DHMİ emrine yerleştirilen ve “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması” tamamlanan adayların isimleri ve atandıkları yerlere ilişkin listeler açıklandı

2017 Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı sonucu ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü DHMİ emrine yerleştirilen ve “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması” tamamlanan adayların isimleri ve atandıkları yerlere ilişkin listeler açıklandı.

Memur adaylarının atanmalarına ilişkin tebligatların ilgili Müdürlüklere ve adayların mail adreslerine yapıldığı belirtilirken, ikamet adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacağı bildirildi.

Ataması yapılan adayların Elektronik Tebligat Yönetmeliği ve 657 Sayılı DMK’nın 62. Maddesinde belirtilen süre içerisinde görevlerine başlamaları zorunludur. Belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın söz konusu madde hükmünde belirlenen süreler içinde görevlerine başlamayanların atamaları, aynı Kanunun 63.maddesi gereğince iptal edilecektir.

Memur adaylarının Vakıflar bankasında maaş hesabı açtırmaları ve IBAN numaralarını göreve başladıkları havalimanı müdürlüklerine bildirmeleri gerektiği kaydedildi. 2017 Asistan Hava Trafik Kontrolörü atama listesi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri