Diyanet 2018 Yılı 9500 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuruları Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı 9500 sözleşmeli kamu personeli alımı başvuruları başladı. Diyanet, lise, önlisans ve lisans mezunu personel alımı için KPSS 50 isteniyor. Dİğer tüm şartlar için tıklayınız.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) taşra teşkilatındaki sözleşmeli pozisyonlarına; 2016 yılı KPSS puan sırası esas alınarak Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım alımı yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı 9500 sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı.

Diyanet memur alımı KPSS şartı 50 olarak belirlendi. Her bir grup için 3 katı aday çağrılacak. 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi alımı, imam-hatip alımı ve müezzin kayyım alımı genel şartları ve tüm detaylar da şu şekildedir:

Diyanet personel alımı genel şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6, 7 ve 8 inci bentlerinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,

Diyanet memur alımı mezuniyet şartı; İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, (Müezzin-kayyım unvanına başvuracak lise mezunları için hafızlık belgesine sahip olmak)

Diyanet 2018 yılı memur alımları KPSS şartı; Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP124; Önlisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP123; Ortaöğretim mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak,

Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Kuran kursu öğreticiliği için bayan olmak, Hafız olmak. (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için),

Halen Diyanet İşleri Başkanlığında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak, Her aday sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecektir.

Halen Sözleşmeli memur olanlar; Sözleşmeli bir pozisyonda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

Diyanet 9 bin 500 sözleşmeli memur alımı başvuruları 16 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecek. Başvurular SÖZPER 2017/2 sınav başvuru formunun doldurulması ile yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli 9 bin 500 personel alımına dair tüm detayların yer aldığı ve sınav konularına dair bilgilerin verildiği ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

RTÜK ve İletişim Başkanlığına 89 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor
İMMİB 22 Memur Personel Alımı Yapacak
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 165 Memur Alıyor 2019
MSB Harita Genel Müdürlüğü 102 Memur Alımı 2019
MSÜ En Az Lise Mezunu Açıktan Memur Alımı Yapacak