DPB 474 Şehit ve Gazi Yakını Memur Ataması Yapacak

Devlet Personel Başkanlığı memur atama duyurusu yaptı. Yapılan duyuruya göre 474 şehit yakını, gazi ve gazi yakını memur alımı için kura çekilecek.

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından memur ataması duyurusu yapıldı. Başkanlığın resmi internet sitesinden yayımlanan duyuruda şehit yakını, gazi ve gazi yakınları arasından kura ile 474 memur alımı yapılacağı ifade edildi. Memur atama kurasının ne zaman çekileceği, nerede ve saat çekileceği bilgileri de duyuruda belirtildi.

Devlet Personel Başkanlığının yaptığı açıklamaya göre atama kurası, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun ek 1. maddesi uyarınca yapılacak. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu tespit edilmiş ve Başkanlığa bildirilmiş kişiler arasından kura çekilecek. Kura sonucunda kamu personeli atamaları gerçekleştirilecek.

Şehit yakını, gazi ve gazi yakını memur atama kurası 9 Mart 2018 Cuma günü çekilecek. Kura çekimi Devlet Personel Başkanlığında ve noter huzurunda yapılacak. Kura sonuçları saat 17:00’de DPB tarafından duyurulacak.

İlgili Haberleri

Memurların Vergi Dilimindeki Adaletsiz Uygulamaya Son Verilmesi Şart
Maliye Bakan Albayrak 3600 Ek Gösterge ve EYT İçin Cumhurbaşkanını Adres Gösterdi
Tarım ve Orman Bakanlığı KİK Kararları Açıklandı
Kamu-Sen'in KPDK'da Gündeme Getirdiği 59 Talep