DPB, KPSS 2017/2 Tercih Robotunu Yayımladı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2017/2 merkezi memur ataması kapsamında tercih robotunu yayımlandı. Toplam 2038 kontenjan KPSS 2017/2 tercihleri için verildi. 2017/2 memur kadroları için tıklayınız.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca KPSS 2017/2 döneminde merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen toplam 2 bin 38 kadro ve pozisyon incelenerek ÖSYM Başkanlığına gönderilmiş olup, söz konusu kadro ve pozisyonlar için 14 Kasım 2017 ile 23 Kasım 2017 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığı tarafından adayların tercihleri alacak. 2 bin 38 kadrodan 208 adedi ortaöğretim, 918 adedi önlisans ve 912 adedi ise lisans için olacak.

2017/2 döneminde yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin bilgileri içeren KPSS Tercih Bilgi Sistemi programına aşağıdaki internet adresinden adayların hizmetine açıldı. Adaylar KPSS 2017/2 tercih robotuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirler.

Adaylar Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından hazırlanan KPSS 2017/2 tercih robotu ile tercih süreci boyunca sorgulama yapabilecekler. 2017/2 merkezi atamasında açılan kadroların illere, ilçelere göre filtrelenerek görülebildiği tercih robotu ayrıca kurum, unvan ve niteliklere göre filtreleme yaparak kadroları görme imkanı da sağlamaktadır.

Devlet Personel Başkanlığı KPSS tercihleri hakkında bilgilendirme:

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde, yerleştirme yapılacak B Grubu kadro ve pozisyonlar ile bunlara ait nitelikler kamu kurum ve kuruluşlarınca belirlenerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilmekte, söz konusu yerleştirme talepleri Başkanlığımızca Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlar ÖSYM Başkanlığınca KPSS tercih kılavuzları aracılığıyla ilan edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmakta ve yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca, bu Başkanlığa ait internet adresi üzerinden duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların atamaları ise yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine yerleştirildikleri kurum ve kuruluşlarca yapılmaktadır. KPSS tercih robotu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

MSB, KKK 11 Bin Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvuru Yapabilir
MSB, DKK 737 Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvuru Yapabilir
MSB, HKK 925 Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvuru Yapabilir
İş Bankası Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak Ekim 2018
Ücretli Öğretmen Alımı Tercih Başvuruları Başladı! MEB İlk Atama Başvuru