DPB, Merkezi Memur Alımı KPSS 2017/2 Tercih Robotunu Yayımlayacak

Ösym tarafından 14 Kasım 2017 Salı günü başlatılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2017/2 merkezi kamu personeli memur alımı kapsamında tercih robotu Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanacağı zaman.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılının ikinci merkezi memur ataması olan KPSS 2017/2 tercih başvuruları 14 Kasım'da başlıyor. KPSS tercihleri öncesi Devlet Personel Başkanlığı KPSS tercih robotunu yayımlayacak.

ÖSYM'nin KPSS tercih kılavuzu takvimi işliyor! Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 2017/2: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2.Yerleştirme için geri sayım başladı. Bir kaç gün içinde kılavuza dair ilk detaylar ve memur alımı kontenjanları belli olacak.

My Memur olarak her atama döneminde olduğu gibi, tercihler öncesinde, tercihlerde ve tercihlerden sonra atamalara dair detayları ve başvurularla ilgili tüm şartları sizler için incelemekte ve tek tek haberleştirmekteyiz. A'dan Z'ye tüm kadroların şartları ve başvurularına dair kontenjanları ile ilgili haberlerimizi mutlaka inceleyiniz.

KPSS 2017/2 tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

KPSS tercih kılavuzu Devlet Personel Başkanlığı tarafından her an yayımlanabilir. Bu hafta içerisinde artık kesin olarak yayımlanmasını bekliyoruz. Hafta sonuna kalmadan lise, önlisans ve lisans adayları için tüm detaylar belli olacak. DPB, e-devlet üzerinden tercih robotunu yayımlaması ile tercihlere dair tüm detaylar ve kadrolar belli olacak.

KPSS tercih başvuruları hangi tarihlerde?

ÖSYM KPSS tercihleri için başvuruları 14 Kasım’da başlatacak ve kılavuzun da yayımlanması ile başvurular 23 Kasım’da sona erecek.  KPSS tercihleri ile ilgili olarak sorularınızı ve taleplerinizi bize her zaman iletebilirsiniz.

İlgili Haberleri

CTE Personel Alımı Mülakat Sonuçları Sorgulama Sayfaları! Adaylar Sonuçları Bekliyor
MEB, 7000 Bekçi Alımı Sınavı Soru ve Cevaplarını Yayımladı
EGM, 7000 Bekçi Alımı Sınav Duyurusu
AÖL Ek Sınav Sonuçları Açıklandı! Ekim 2018
PTT 5000 Personel Alımı Kesin Sınav Sonuçları Açıklanıyor