EGM'deki 9 Bin Kadroya Özel Harekat Polisi Alımı Ne Zaman Yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına son KHK ile ihdas edilen ve henüz kullanılmayan 9 bin polis memuru kadrosu için özel harekat polisi alımı yapılmasını isteyen adayların kampanyası 40 bini aştı. PÖH alımı ne zaman yapılacak.

2017 yılı bitmeden başlatılması istenen Özel Harekat Polisi alımları için şu an 9 bin kadro hali hazırda mevcut. Son KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğü için 22 bin polis memuru kadro ihdası gerçekleştirilmişti. Bunun 13 bini 21. Dönem POMEM polis memuru alımlarında kullanıldı.

21. Dönem POMEM polis alımları kapsamında şu anda sınav aşamalarına geçildi ve adaylar ilk olarak ön sağlık muayenesi, evrak teslimi ile başlıyor. Bu aşamayı geçenler fiziki yeterlilik parkuruna alınacaklar ve buradan da mülakatlara geçilecek. Birçok komisyonda bu aşamalar hızla devam ediyor.

13 bin polis memuru alımları kapsamında sınavlar tamamlanmadan 9 bin kadro için Özel Harekat Polisi alımının başlatılması zor görünse de en azından 40 bin imzaya ulaşan adayların talepleri için duyuru aşamasına geçilebilir. Çünkü polis alımları devam ederken PÖH alım sürecine de başlangıç yapılmış olabilir.

Bilindiği üzere Süleyman Soylu’nun son açıklamasında Kadın PÖH alımı da yapılacağı belirtilmiş ve kadın özel harekat polisi adayları bundan dolayı oldukça memnun olmuşlardı. Gerek milletvekilleri gerekse Bakan Soylu PÖH alımı yapılacağını belirtmişti. Bu kapsamda adayların esnetilmesini istediği şartların da yerine getirilmesinin ardından PÖH alımlarının 2018’e girilmeden başlatılması isteniyor.

Peki adayların istekleri ve talepleri nelerdir?

Geçtiğimiz yıl hem 36 ay askerlik şartı hem de askerlik şartının kendisi tamamen bizim de yoğun çabalarımızla kaldırılmıştı. Bu yıl da önlisans mezunları için polis alımının yolu açılmıştı. Son olarak kadın adaylar için de PÖH alımı müjdesi geldi ve tek bir şart kaldı: YAŞ!

Adaylar 31 Aralık olarak baz alınan tarihin 1 Ocak olarak baz alınmasını ve yaş şartının Devlet Memurluğuna girişte olduğu gibi 35 olmasını istiyor. Kampanyayı imzalamak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

2018 Kış Saati Uygulamasına Ne Zaman Geçilecek
2018 Kış Saati Uygulamasına Geçilecek mi
Hafta Sonu Açık Olan Banka Şubeleri Var mı
23. Dönem POMEM İçin Önlisans KPSS mi Bekleniyor?
Jandarma Asayiş Uzman Erbaş Alımı İlanı Bekleniyor