EKPSS ile 2500 Engelli Memur Alımı Tercihleri Başlıyor

Engelli memur alımı başvuruları bugün başlıyor. EKPSS ile memur alımı için ÖSYM AİS üzerinden tercihler, EKPSS tercih kılavuzu yayımlanmasıyla başlayacak. Detaylar haberimizde yer alıyor.

Engelli memur alımı tercihleri başlıyor. Daha önce yayımlanan 2018 yılı EKPSS takvimi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara göre EKPSS ile 2500 memur alımı başvuruları bugün başlıyor. Bu kapsamda ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından 2500 kişi istihdam edilecek.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu ve Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı, 2018 yılı için yapılacak olan 5000 engelli memur alımının ilk kısmı bu şekilde başlamış olacak. Başvurular 8 Mart 2018 tarihinde başlayacakken, 16 Mart 2018 tarihine kadar başvuruların alınmasına devam edilecek.

EKPSS tercihleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından alınacak. Gün içerisinde ÖSYM’nin EKPSS tercih kılavuzu için duyuruyu yapması ve bununla birlikte tercihleri başlaması bekleniyor. Adaylar ilgili duyurunun ardından ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden başvurularını yapabilecek.

EKPSS kadro dağılımı, henüz kılavuz yayımlanmadığı için detaylı olarak bilinmiyor. Ancak Çalışma Bakanlığınca yapılan açıklamada 329 ilköğretim mezunu, 540 lise mezunu, 531 önlisans mezunu ve 1100 lisans mezunu adayın istihdam edileceği ifade edilmişti. Engelli memur alımı kadroları ve tercih kılavuzu yayımlandığı anda sizleri bilgilendireceğiz.

İlgili Haberleri

TEİAŞ 193 Memur Alımı Yapacak
Makina ve Kimya Endüstrisi 58 Memur Alımı Yapacak
TCDD 64 Memur Alımı Yapacak
Toprak Mahsulleri Ofisi 189 Memur Alımı Yapacak