EKPSS Tercih Kılavuzu Yayımlandı – Engelli Memur Alımı Kadroları Açıklandı

2018 EKPSS tercih kılavuzu yayımlandı. 2 bin 500 engelli memur alımı kadroları ve kontenjanları da kılavuzda yer aldı. EKPSS tercihleri başladı. ÖSYM aday işlemleri ile tercih detayları için tıklayınız.

Engelli memur alımı başvuruları başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçlarına ve kuraya bağlı olarak yapılacak olan engelli kamu personeli alımı için başvuruların başladığı belirtildi. Ayrıca EKPSS tercih kılavuzu ve engelli memur alımı kadroları da duyuruda belirtildi.

EKPSS tercihleri an itibariyle başlarken, 16 Mart 2018 tarihine kadar başvuru işlemleri yapılabilecek. Adaylar ÖSYM başvuru merkezlerinden ya da ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek.

EKPSS kadroları daha önce genel hatlarıyla açıklanmıştı. Buna göre 2 bin 500 memur alımı yapılacağı duyurulmuştu. İlköğretim mezunlarına 329, lise mezunlarına 540, önlisans mezunlarına 531 ve lisans mezunlarına 1100 kontenjan ayrılmıştı. Öğrenim durumuna göre kontenjanlara aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

EKPSS lisans mezunu kadroları için TIKLAYINIZ. Önlisans mezunu kadroları için TIKLAYINIZ. Lise mezunu kadroları için TIKLAYINIZ. İlköğretim mezunu kadroları için TIKLAYINIZ. Genel bilgiler için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

TEİAŞ 193 Memur Alımı Yapacak
Makina ve Kimya Endüstrisi 58 Memur Alımı Yapacak
TCDD 64 Memur Alımı Yapacak
Toprak Mahsulleri Ofisi 189 Memur Alımı Yapacak