Enerji Bakanlığı 30 Kamu Personeli Alacak

Enerji Bakanlığı tarafından 30 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere memur kadrolarına 20 Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı ile 10 Avukat alınacak.

Enerji Bakanlığı tarafından 30 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilanlara göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere memur kadrolarına 20 Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı ile 10 Avukat alımı gerçekleştirilecek.

Enerji Bakanlığının 20 Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı alımına ilanda belirtilen mühendislik bölümlerinden mezun olan ve 2017 KPSSP1, KPSSP2 ve KPSSP7 puan türlerinden en az 75 puan almış olan adaylar başvuru yapabilecekler. Ayrıca, (1 Ocak 1983 ve bu tarihten sonra doğmuş olmak ve askerlikle ilişiği bulunmamak şartı aranıyor.

10 Avukat alımına ise Hukuk Fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan, başvuru tarihinin son günü itibariyle Avukatlık Ruhsatnamesine sahip olan, 2016 KPSSP3 puan türünden en az 75 puan almış olan adaylar başvurabilecek.

Adaylar başvurularını 22 Ocak ile 2 Şubat 2018 tarihleri arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının internet sayfasından ya da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığından temin edilecek başvuru formu doldurularak, istenilen belgeler ile birlikte şahsen, elden veya posta yoluyla Personel Daire Başkanlığına yapabilecekler.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının kamu personeli alımı ile ilgili detaylı bilgi ve ilan metinlerine bağlantılardan ulaşabilirsiniz. 20 Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı alımı ilanı için TIKLAYINIZ. 10 Avukat alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Tarım Kredi 45 Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı
Tarım Kredi 45 Kamu Personeli Memur Alımı Başvuru Şartları
Tarım Kredi Kooperatifleri 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak
Trabzon Büyükşehir Belediyesi 170 Memur Alımı Başvuruları Başladı