Ercan Yazgan Neden Öldü? Bizimkiler Kapıcı Cafer Kimdir?

Oyuncu Ercan Yazgan hayatını kaybetti. Bizimkiler dizisi kapıcı Cafer olarak da tanınan Ercan Yazgan neden öldü? Ercan Yazgan nereli ve kaç yaşındaydı?

Türk tiyatrosu ve sanat camiası bir değerli ismini daha kaybetti. Gece saatlerinde gelen üzücü habere göre oyuncu, Bizimkiler Cafer olarak da tanınan Ercan Yazgan hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi altında olduğu Saygı Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre tiyatro sanatçısı ve dizi oyuncusu isim, 8 Mart Perşembe günü saat 23:45’te vefat etti. Bu haber sevenlerini üzüntüye boğdu.

Ercan Yazgan neden öldü? Hastanenin yaptığı açıklamaya göre oyuncu nöroloji kliniğinde tedavi görüyordu. 3 Mart tarihinde solunum yetmezliği yaşayan Yazgan yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımda 5 gün kalan sanatçı hipotansiyon, karaciğer yetmezliği ve sonrasında gelişen çoklu organ yetmezliği sonucunda hayata gözlerini yumdu.

Ercan Yazgan kimdir? Birçoğumuz onu Bizimkiler Kapıcı Cafer olarak tanıyoruz. 4 Nisan 1946 tarihinde Sinop’ta dünyaya gelen Yazgan, uzun yıllar tiyatro sahnelerinde oyunlar sundu. Televizyon ekranlarında aslında ilk olarak Perihan Abla dizisiyle karşımıza çıktı. Bizimkiler’in yanı sıra Kaygısızlar dizisinde de tanınan bir yüz olmuştu.

İlgili Haberleri

Türkiye'de Yarın Saatler İleri Alınacak mı
24 Mart Sayısal Loto Sonuçları MPİ Tarafından Açıklandı
Meteoroloji'den 8 İl İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı - Yurtta Hava Durumu
Başbakan Yıldırım, İzmir’de Bıçaklı Saldırıda Şehit Olan Polisin Ailesine Ziyaret
Diyarbakır'da 4.1 Şiddetinde Deprem Oldu - Son Depremler