Hamza Aydoğdu’dan Öğretmen Atamalarına Dair Sahtekarlık Uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun resmi sosyal medya hesabından yaptığı uyarıda öğretmen atamaları ile ilgili olarak sadece resmi açıklamaların takip edilmesi istendi!

Son günlerde Eğitim Fakültesi Dekanlarını MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden aradığını söyleyerek telefon açan bazı kişiler Milli Eğitim Bakanlığının başarılı mezunları öğretmen atayacağını iddia ederek başarılı mezunların isim ve telefonlarını istedikleri belirtildi.

Bu şekilde telefon numaralarını alıp bunlarla irtibata geçildiği ve bu kişilerden dosya parası adı altında para talep ettiklerinin tespit edildiği MEB İKGM genel müdürü Hamza Aydoğdu tarafından dile getirildi.

Hamza Aydoğdu resmi twitter hesabından yaptığı öğretmen ataması açıklamasında Milli Eğitim Bakanlığının KPSS sonucu dışında öğretmen atama sistemi bulunmamakta olup, bu tür sahtekarlıklara itibar edilmemesi ve resmi duyuruların dışında hiçbir bilginin ciddiye alınmaması hususu tekrar hatırlatıldı.

Ayrıca MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, bu tür sahtekarların hemen Cumhuriyet Savcılıklarına bildirilmesi gerektiğine dair açıklamalara yer verdi.

İlgili Haberleri

5 Bin Ücretli Öğretmen Alımı Maddesi TBMM'de Kabul Edildi
Bu Branşlardan Sadece 1 Öğretmen Ataması Yapılacak
MEB, 2 Yeni Kurs Programını ve Eğitici Niteliklerini Yayımladı
İYEP Öğretmenleri İçin Artırımlı Ek Ders ve Ek Hizmet Puanı Talebi
2018 Mart Öğretmen Ataması Branşlara Göre Dağılımı