İŞKUR'un 107 Bin Açık İş İlanına Telefonla Başvurma İmkanı

Türkiye’de iş arayanlar ile eleman arayanları buluşturan İŞKUR yeni bir hizmeti daha kullanıma sundu. Artık iş arayanlar bir telefonla İŞKUR'un 107 binden fazla açık iş ilanına başvuru yapabilecek.

Türkiye’de iş arayanlar ile eleman arayanları buluşturan İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) işsizlikle mücadele kapsamında etkin rol oynamaya devam ediyor. Bu amaçla teknolojiden de yararlanan İŞKUR yeni bir hizmet daha başlattı.

Türkiye İş Kurumu tarafından kullanıma sunulan akıllı cep telefonu kullanıcıları için “İŞKUR E-Şube” uygulaması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının iletişim merkezi “ALO 170” hattı ile de eşleştirildi. Kamu ve özel sektöre ait açık iş ilanlarına bir telefonla başvuru yapılabilecek.

İŞKUR, bu uygulama ile iş arayanlara kolaylıklar sağlamayı hedefliyor. ALO 170 hattını arayanlar 107 binden fazla açık iş ilanına başvuru yapabilecek. Bu hattı arayarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili bilgi alınabilecek.   

İlgili Haberleri

İŞKUR Yayımladı!! Birecik Belediyesi 29 Kamu Personeli Alıyor
TCDD 157 Kamu İşçisi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
İŞKUR Farklı Sulama Birliklerine Kamu personeli İlanını Yayımladı Aralık 2018
Güneykaya Belde Belediyesi Kamu Personeli Alacak Aralık 2018
Aliağa Belediyesi Kamu Personeli Alıyor Aralık 2018