İzmir Valiliği 11 İlçeye İçin 750 Bekçi Alımı İlanları Yayımlandı

14 bin 500 bekçi alımları kapsamında İzmir Valiliği 11 ilçe için 750 bekçi alımı yapacak. Bayraklı 80, Karabağlar 120, Bornova 100, Buca 110, Karşıyaka 90, Konak 140, Balçova 20, Çiğli 30, Gaziemir 30, Narlıdere 20, Güzelbahçe 10 bekçi alımı için ilanlar

İzmir Valiliği, 11 ilçe kaymakamlığı tarafından 750 bekçi alımı yapacak. 11 ilçe kaymakamlığının başvurularla ilgili kontenjan dağılımı ve şartlarına dair detaylar aynı olmakla birlikte hangi ilçeye başvuru yapacaksanız incelemenizde fayda vardır.

Bekçi alımı kadro dağılımı şu şekildedir: Bayraklı ilçesi 80 bekçi alımı, Karabağlar ilçesi 120 bekçi alımı, Bornova ilçesi 100 bekçi alımı, Buca ilçesi 110 bekçi alımı, Karşıyaka ilçesi 90 bekçi alımı, Konak ilçesi 140 bekçi alımı, Balçova ilçesi 20 bekçi alımı, Çiğli ilçesi 30 bekçi alımı, Gaziemir ilçesi 30 bekçi alımı, Narlıdere ilçesi 20 bekçi alımı, Güzelbahçe ilçesi 10 bekçi alımı için ilanlar yayımlandı.

Başvurular 14-26 Kasım 2017 tarihleri arasında ilgili İlçe Emniyet Müdürlüklerine (08.30- 17.30) saatleri arasında yapılacaktır. Adaylar sadece bir ilçe için başvuru yapacaklardır. İzmir il sınırları içinde 1 yıldır ikamet ediyor olmak şartına dikkat edilmesi gerekiyor.

Bekçi alımı şartları ve başvuru genel koşulları nelerdir?

Bekçi alımı için Erkek ve Türk vatandaşı olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartları taşımak gerekmektedir.

Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Türk toplum anlayışına göre kötü şöhretli tanınmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak, Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak gerekmektedir.

Bekçi alımı için adaylardan istenen belgeler nelerdir?

T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi, (aslı kontrol için yanında bulunacaktır.) Okul diploma veya tasdiknamesinin aslı veya kurumca tasdikli örneği, Askerlik durum belgesi, 4,5x6 cm ölçülerinde (6) adet fotoğraf, Adli sicil belgesi, Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge, Hazırlık okumuş ise belgesini ibraz etmek zorundadır.

Adaylar başvuru süresi içerisinde başvuru dilekçesinde eksiklik görmeleri halinde, görevli personele düzelttirip yeniden imzalayacaklardır. Başvuru dilekçesinde belirtilen bilgiler, yapılacak işlemler için esas alınacağından, beyan edilen yanlış bilgilerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Bekçi alımı sözlü ve yazılı sınav bilgileri!

Bekçi alımı sözlü sınavında genel kültür durumu, genel görünüş, hal ve tavırları ile vakara uymayan konuşma itiyadı, herhangi bir düşünce ve duygunun sözle anlatılmasında güçlük, gibi bekçiliğe girmeye mani halleri olup olmadığı değerlendirilecektir.

Bekçi alımı sözlü sınavı 100 tam puan üzerinden 70 puan alan adaylar başarılı sayılarak yazılı sınava çağrılacaktır. Sözlü sınav sonuçları, mülakat sınavından sonra en geç iki gün içerisinde Valilik veya Kaymakamlıkların internet adresinden ilan edilecektir.

Yazılı Sınav soruları Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi ve Matematik derslerinden tertip olunacaktır. Yazılı sınavın şekli, sınav süresi ve sınavda sorulacak soru adeti Valilikçe oluşturulan Komisyonda belirlenecektir. (Muhtemel yazılı sınavda adaylara çoktan seçmeli 50 soru yöneltilecek olup, sınav süresi 60 dakika olacaktır.)

14 bin 500 Bekçi alımı için başvuru şartları ve diğer tüm illerin ilanları için TIKLAYINIZ.

Bornova Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.
Buca Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.
Karşıyaka Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.
Konak Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.
Balçova Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.
Çiğli Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.
Gaziemir Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.
Narlıdere Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.
Güzelbahçe Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.
Bayraklı Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.
Karabağlar Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Tarım Kredi 45 Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı
Tarım Kredi 45 Kamu Personeli Memur Alımı Başvuru Şartları
Tarım Kredi Kooperatifleri 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak
Trabzon Büyükşehir Belediyesi 170 Memur Alımı Başvuruları Başladı