JSGA ve Jandarma 222 Memur Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı memur alımı yapacak. Yayınlanan ilana göre Jandarma ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) lisans, önlisans ve lise mezunu memur alımı yapacak. Başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı (JSGA) memur alımı yapacak. Yayınlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile birliklere 22 devlet memuru, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 200 devlet memuru olmak üzere toplam 222 memur alımı yapılacak.

Jandarma memur alımı için lisans mezunları başvuru yapabilecek. Bu kapsamda 8 mühendis, 7 uzman, 4 avukat, 1 mütercim, 1 veteriner ve 1 mimar alınacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi memur alımı ise lise, önlisans ve lisans alanlarında yapılacak. Aşçı, berber, uzman, hizmetli, memur gibi unvanlarda birçok personel alımı olacak. En çok kadro ise 55 kişi ile veri hazırlama kontrol işletmeni alımı için ayrıldı. Detaylara aşağıdaki ilan metninden ulaşılabilir.

Genel başvuru şartları

Başvuru yapacak adayların, mezuniyet düzeylerine göre ilgili 2016 KPSS puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. Ayrıca Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, en a 18 yaşında olmak gibi şartlar belirtiliyor.

JSGA ve Jandarma memur alımı başvuruları 7 Kasım ile 28 Kasım 2017 tarihleri arasında alınacak. Başvuru yapmak isteyen adayların Jandarma Genel Komutanlığının internet sitesi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor. Her aday yalnızca bir unvan için başvuruda bulunabilecek. Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı memur alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen Şoför Memur Alımı Yapıyor
Türkiye İş Bankası Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Son Günü
Türkiye İş Bankası Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) 40 Personel Alımı Son Başvuru 2 Ekim
İş Bankası Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Son Günü