Liseye Geçişte 6. ve 7. Sınıf Müfredatı Sınavdan Kaldırılsın Kampanyasına Rekor İlgi

2017-2018 eğitim-öğretim yılı itibarıyla TEOG’un kaldırılmasının ardından liseye geçişte yeni sistem açıklanmıştı Fakat 6, 7 ve 8’nci sınıfların tüm müfredatından soru çıkacak olmasına tepkiler artıyor. 6 ve 7. Sınıftan soru çıkmaması için kampanya desteğ

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından 5 Kasım 2017 günü açıklanan liseye geçişte yeni sistem sonrası 8. Sınıf öğrencilerinin talepleri devam ediyor. Bunlardan en önemlisi de 6’ncı ve 7’nci sınıf müfredatından soru çıkmaması. Bu kapsamda kampanyaya destek 3 günde 50 bini aştı. Hedef 1 milyon destekçi!

Bu kapsamda aşağıdaki bağlantıdan kampanya adresine ulaşabilirsiniz. Kampanyaya dair detaylar da şu şekildedir:

8. Sınıf öğrencilerinin liseye geçiş modelini açıkladı. Lakin hala kafalarda soru işareti dolanmakta. Bakan İsmet Yılmaz, önerilere her zaman açık olduklarının ve sistemde hala ufak değişiklik paylarının olduğunu belirtti.

Sistemin yeni getirilerinden biri de sınava 6 ve 7. Sınıf konularının da dahil olması. Sınava girmek isteyen öğrenciler için eski konuları bir daha çalışmak çok yorucu ve yıpratıcı olacak.  Hem okul yazılı ve sözlüleriyle uğraşan çocuklar hem de 6 ve 7. Sınıfı tekrar ederken oldukça yıpranacak.

8’nci sınıf öğrencisi başlattığı kampanya ile amacının sınavda sadece 8. Sınıf konuları olması ve sınav sisteminin istenildiği gibi 'kolay' olmasını isteğimi/isteğimizi dile getirmek. Belki bir 8. sınıf öğrencisi olmayabilirsiniz diyen “Büşra Gülen” kampanyanın herkes tarafından desteklenmesini istedi.

Kampanyaya destek 15.02 itibarıyla "51.667" olarak hızla artmaya devam etmektedir! Kampanyayı imzalamak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

ÖSYM 2018 DUS ve STS Diş Hekimliği Soru ve Cevapları Açıklandı
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı 17 Eylül 2018
Bakan Selçuk: Üniversiteye Geçiş Sistemi Değişecek
ÖYP Tercih Sonuçları Açıklandı 2018 Güz Dönemi
CTE 7 Bin 467 Personel Alımı Sözlü Sınavları Başladı Eylül 2018