MEB, 10 Bin Güvenlik Görevlisi Alımı, İŞKUR TYP Başvuru Sayfası

Milli Eğitim Bakanlığına 60 bin personel alımı kapsamında 10 bin güvenlik görevlisi alımı için başvurular başladı. Alım yapılan illerin yer aldığı başvurulara Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında İŞKUR'dan başvuru yapmak ve şartlarını öğrenmek için t

Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının ortak çalışması ile Toplum Yararına Program TYP kapsamında başvurular Güvenlik Personeli alımları için başladı. Aşağıdaki bağlantıda güncel güvenlik görevlisi alımlarına dair ilanları bulabilirsiniz.

Kasım ayı itibarıyla başlayacak Milli Eğitim Bakanlığı güvenlik personeli alımı kapsamında Türkiye İş Kurumu internet sitesinden veya ilinizin bulunduğu il müdürlüklerinden gerekli başvuruyu yapabilirsiniz. İşe başlama süreci 1 Kasım'da başlayıp 30 Haziran'da sona erecek.

İŞKUR, Toplum Yararına Program (TYP) Nedir?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

Katılım Şartları Nelerdir?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak gerekmektedir. Fakat açıköğretim AÖF’de okuyanlar başvuru yapabilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığının güvenlik görevlisi alımı kapsamında Toplum Yararına Program TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak gerekiyor.

İŞKUR MEB Güvenlik Görevlisi alım ilanları için TIKLAYINIZ.

MEB, TYP Kapsamında 60 Bin Personel Alımı Başvuru Sayfası

İlgili Haberleri

Et ve Süt Kurumu ESK 11 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı
Tokat, Çat Belediyesi 10 Daimi Kamu İşçisi Alımı Yapacak
İŞKUR, TYP İle 7003 Personel Alımı Başvuruları Başladı 17 Nisan 2018
BOTAŞ 13 Kamu Personeli İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR, TYP 1390 Personel Alımı Başvuruları Başladı 16 Nisan 2018