MEB, 10 Bin Güvenlik Görevlisi Alımı TYP Başvuruları Yarın Son

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının ortak protokolü çerçevesinden 60 bin TYP personel alımından 10 bin güvenlik görevlisi alımları sona eriyor. TYP İŞKUR Başvuru sayfası için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığında 2017-2018 eğitim öğretim yılı kapsamında 1 Kasım 2017 ile 30 Haziran 2018 tarihleri arasında alınacak 10 bin güvenlik görevlisi alımı kapsamında başvurular sona eriyor. 20 Ekim itibarıyla devam eden iller için TYP İŞKUR sayfasından başvuru yapabilirsiniz.

MEB, Çalışma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının geçtiğimiz haftalarda duyurduğu ve imzaladığı protokol çerçevesinde 50 bin hizmetli alımı ve 10 bin güvenlik görevlisi alımı olmak üzere başvurular Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Programlar sayfasında yayımlanmıştı.

Başvurular 20 Ekim Cuma gününe kadar İŞKUR il müdürlüklerinden veya İŞKUR internet sayfasından yapılabilir. Güvenlik görevlisi alımı için ilgili alandan sertifika ve eğitim almış olmak en önemli şartlar arasındadır. Diğer genel şartlar da şu şekildedir:

İŞKUR TYP başvurusunu kimler yapabilecektir?

İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak gerekiyor. 18 yaşından büyük olmak ve emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamak gerekiyor. Öğrenciler başvuru yapamamaktadır. Ancak Açıköğretim AÖF'de okuyan öğrenciler başvuru yapabileceklerdir. İŞKUR MEB Güvenlik Görevlisi alım ilanları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

İŞKUR Yayımladı!! Birecik Belediyesi 29 Kamu Personeli Alıyor
TCDD 157 Kamu İşçisi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
İŞKUR Farklı Sulama Birliklerine Kamu personeli İlanını Yayımladı Aralık 2018
Güneykaya Belde Belediyesi Kamu Personeli Alacak Aralık 2018
Aliağa Belediyesi Kamu Personeli Alıyor Aralık 2018