MEB 20 Bin Öğretmen Atama Tarihi Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, atama bekleyen öğretmenlerin beklediği açıklamayı yaptı. Bakan Yılmaz, 2018 yılında yapılacak 20 bin öğretmen ataması için ilana çıkılacak tarihi açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, atama bekleyen öğretmenlerin beklediği açıklamayı yaptı. Bakan Yılmaz, TEOG yerine liselere geçiş için getirilen yeni sistemi açıkladı. TEOG yerine eğitim bölgesi ve sınavsız yerleştirme sistemini getirdiklerini belirten Yılmaz, öğretmen alımları hakkında da önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Yılmaz, 2018 yılında yapılacak öğretmen alımları için ilana çıkılacak tarihi açıkladı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlerin eğitimin kilit taşları olduğunu belirtirken, reformların hayata geçmesi öğretmenin niteliğine bağlıdır dedi.

Yılmaz, 2018 yılının şubat ayında 20 bin öğretmen ataması için ilana çıkacaklarını ifade etti. Bakan Yılmaz’ın 20.000 öğretmen alımı açıklaması öğretmen adaylarını tatmin etmedi. 2017 yılının ağustos ayında yapılması beklenen öğretmen alımları gerçekleşmediği için hayal kırıklığı yaşayan öğretmen adayları 2018 için de umduklarını bulamadılar.        

İlgili Haberleri

MEB’in Okul Öncesi Öğretmen ve Öğrencilerine Teneffüs Hakkı Verilmesi Gündeme Getirildi
Destekleme Kursları Ortaokul ve Liselerde Yetenek Derslerinden Açılabilecek
Milli Eğitim Bakanlığı 2019-2023 Stratejik Planı Yayımlandı
İlkokul ve Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesinde Değişiklik Yapıldı Eylül 2018
Üç Öğretmenliğin Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları Değişti 19 Eylül 2018