MEB 20 Bin Öğretmen Atama Tarihi Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, atama bekleyen öğretmenlerin beklediği açıklamayı yaptı. Bakan Yılmaz, 2018 yılında yapılacak 20 bin öğretmen ataması için ilana çıkılacak tarihi açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, atama bekleyen öğretmenlerin beklediği açıklamayı yaptı. Bakan Yılmaz, TEOG yerine liselere geçiş için getirilen yeni sistemi açıkladı. TEOG yerine eğitim bölgesi ve sınavsız yerleştirme sistemini getirdiklerini belirten Yılmaz, öğretmen alımları hakkında da önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Yılmaz, 2018 yılında yapılacak öğretmen alımları için ilana çıkılacak tarihi açıkladı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlerin eğitimin kilit taşları olduğunu belirtirken, reformların hayata geçmesi öğretmenin niteliğine bağlıdır dedi.

Yılmaz, 2018 yılının şubat ayında 20 bin öğretmen ataması için ilana çıkacaklarını ifade etti. Bakan Yılmaz’ın 20.000 öğretmen alımı açıklaması öğretmen adaylarını tatmin etmedi. 2017 yılının ağustos ayında yapılması beklenen öğretmen alımları gerçekleşmediği için hayal kırıklığı yaşayan öğretmen adayları 2018 için de umduklarını bulamadılar.        

İlgili Haberleri

MEB, Alan Değişikliğinde Branş Sınırlaması Olacak mı
MEB, 2018 YLSY Yerleştirme İşlemleri Başvuru Tarihleri Belli Oldu
Tüm Eğitim Öğretim Çalışanlarına Bir Maaş İkramiye Teklifi TBMM’de