MEB 60 Bin Güvenlik ve Hizmetli Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çalıştırılmak üzere 60.000 güvenlik görevlisi ve hizmetli alımı başvuruları sona eriyor. başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çalıştırılmak üzere 60.000 güvenlik görevlisi ve hizmetli alımı başvuruları sona eriyor. MEB okullarına güvenlik görevlisi ve hizmetli personel alımlarına ilişkin detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

Çalışma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde 60 bin personel istihdam edileceği açıklanmıştı. Bu kapsamda yapılacak personel alımları için İŞKUR tarafından yayımlanan ilanlara başvurular 23-24 Ekim 2017 tarihlerinde sona erecek.

TYP personel alımı başvuruları İŞKUR il, şube müdürlüklerinden ya da İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yapabilecek. İnternetten başvuru yapabilmek için öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmak gerekiyor. Bu kapsamda MEB okullarına alınacak personeller 1 Kasım 2017 tarihinde işe başlayacak ve 30 Haziran 2018 tarihine kadar 8 ay süreyle çalışacak.

Başvuru yapabilmek için 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, öğrenci olmamak (AÖF hariç), İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı TYP kapsamında güvenlik, çevre düzenlemesi ile bakım onarım ve temizlik personeli alımı ilanları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

EGM, İŞKUR Kapsamında 3 Personel Alımı Yapacak
TEDAŞ MYO Mezunu 10 Kamu Personeli İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR TYP Personel Alımı 8 İl İçin 25 Mayıs 2018 Son Gün
Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı 20 Kamu Personeli İşçi Alımı Yapacak
BOTAŞ Daimi 71 Kamu İşçisi Alımı Yapacak