MEB Öğretmen Performans Değerlendirme Giriş Sayfası Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından öğretmenlerin performans değerlendirmesi kapsamında öğrenci ve velilerin değerlendirme yapması için giriş sayfasını kullanıma açtı.

Milli Eğitim Bakanlığı tüm sendikaların itirazına ve yönetim kurulu kararları gereği performans uygulamasını yapmayacak olmalarına rağmen öğrenci ve velilerin öğretmenleri değerlendirmesi işlemini başlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı pilot illerde başlattığı uygulama sonucu da tüm illere yayar mı bilinmez ama sendikalı öğretmenler uygulamayacağı için 1 milyona yakın eğitimcinin rencide edilmesinden öteye gidilmeyecek.

Uygulama ilk olarak öğretmenlerin veli ve öğrenci tarafından değerlendirilmesi ile başladı ve değerlendirme formları internet üzerinden öğrenci ve veliler bilgilendirilerek yapıldı.

Uygulanmaya başlanan öğretmen performans sistemi ile ilgili olarak gerek okullar, gerekse öğrenci ve veliler pilot iller kapsamında bilgilendirilmektedir. Şu an için tüm illerde olmayan uygulama genele yayılınca öğretmen-öğrenci-veli-zümreler açısından nasıl bir sistem oluşacak göreceğiz.

Milli Eğitim Bakanlığı performans sistemi kapsamında öğretmen girişi, performans veli girişi ve performans öğrenci girişi ile ilgili olarak aşağıdaki internet sayfasını takip ediniz. Giriş yapmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

MEB, Alan Değişikliğinde Branş Sınırlaması Olacak mı
MEB, 2018 YLSY Yerleştirme İşlemleri Başvuru Tarihleri Belli Oldu
Tüm Eğitim Öğretim Çalışanlarına Bir Maaş İkramiye Teklifi TBMM’de