MEB, TYP Kapsamında 60 Bin Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığının Toplum Yararına Program TYP kapsamında 60 bin personel alımı başvuruları devam ediyor. Başvuru şartları ve detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

Toplum Yararına Program TYP kapsamında 60 bin personel alımı başvuruları devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü Toplum Yararına Program TYP kapsamında 60 bin personel okullarda görevlendirilecek.

 

Milli Eğitim Bakanlığı okullarında 240 gün süreyle çevre düzenlemesi ile bakım onarım ve temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere yapılacak personel alımları için başvurular 20 Ekim 2017 tarihinde sona erecek. TYP kapsamında personel alımına başvurular İŞKUR aracılığıyla yapılacak.

 

Adaylar başvurularını İŞKUR il, şube müdürlüklerinden ya da İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yapabilecekler. İnternetten başvuru yapabilmek için öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmak gerekiyor. İşe alınacak personeller 1 Kasım 2017 tarihinde iş başı yapacak ve 30 Haziran 2018 tarihine kadar 8 ay süreyle çalışacaklar.

 

Başvuru yapabilmek için Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, öğrenci olmamak (AÖF hariç) gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı TYP kapsamında çevre düzenlemesi ile bakım onarım ve temizlik personeli alımı ilanları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberleri

Çanakkale Kepez Belediyesi 16 Kamu Personeli Alımı
İŞKUR 7 İl İçin 88 Farklı TYP Başvuruları Sona Eriyor
Süleyman Demirel Üniversitesi Geçici 80 İşçi Alımı Yapacak
TÜBİTAK Önlisans Mezunu Kamu Personeli Alıyor
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 40 Kamu Personeli Alımı Başvuru Son Günü 2 Kasım