Memur-Sen: 4/B ve 4/C’li Personel Kadroya Geçirilsin

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından hükümete yapılan çağrıda, 4/B ve 4/C’li kamu personellerinin de taşeron çalışanlarla birlikte eş zamanlı olarak kadroya geçirilmesi talep edildi.

Memur-Sen, 4/C ve 4/B’li kamu personellerinin kadroya geçirilmesi konusunda hükümete çağrıda bulundu. Memur-Sen Konfederasyonu tarafından hükümete yapılan çağrıda, 4/B ve 4/C’li kamu personellerinin de taşeron çalışanlarla birlikte eş zamanlı olarak kadroya geçirilmesi talep edildi.

Kamu personel sisteminin ve kamu personeline ilişkin mevzuatın bütünüyle dışında olan taşeron işçilere kadro verildiği süreçte, kamu personel sistemi ve mevzuatıyla ilişkisi tartışmasız olan 4/B ve 4/C statüsündeki kamu görevlilerine kadro verilmesi gerekliği özellikle vurgulandı.

Memur-Sen, 3.Dönem Toplu Sözleşmesi’nin kapsamında yer verilen ve Kamu İşveren Heyeti Başkanın da imzasının bulunduğu 4/C ve 4/B kapsamındaki personelin, KİT’lerde görev yapan işçi statüsündeki personelin kadrolu istihdamla ilişkilendirilmesi konusundaki maddeyi de hatırlattı.

Taşerona kadroyu sonuna kadar desteklediğini belirten Memur-Sen, aynı zamanda Kamu personel sistemi içerisinde yer alan ve fiilen de kamu hizmeti sunmakta olan 164 bine yakın sözleşmeli personel ile 20 bini aşkın 4/C kapsamındaki geçici personel olmak üzere 185 bine yakın kamu görevlisine de kadro verilmesini istiyor.

İlgili Haberleri

Üst Öğrenim Bitiren Memurların Mezuniyetine Göre Uygun Kadroya Atanması Kanun Teklifi
Çalışanların AGİ Tutarlarının Yüzde Yüz Artırılması Kanun Teklifi